На Донеччині знайдено сліди древніх поселень

У Донецькій області не так вже й багато археологічних об’єктів, однак за кілька років плідної роботи вчені змогли зробити неймовірні відкриття.

Як розповів кандидат історичних наук і старший викладач кафедри історичних дисциплін Маріупольського державного університету (МДУ) В’ячеслав Забавін, під час своєї першої експедиції він виявив поховання середнього бронзового віку катакомбної культури, а саме дерев’яний візок, керамічний посуд і кістки людей.

За 32 роки своєї діяльності, вчений разом зі студентами знаходили на території області безліч різних історичних речей. І цього року з 29 червня по 18 липня пройшла експедиція, під час якої були знайдені вісім поховань епохи бронзи і одне раннього залізного віку.

А в минулому році під час літньої експедиції в селі Кременівка (Нікольський р-н) були знайдені сліди землевласників і скотарів, які жили тут 3,5 тисячі років тому (бронзова доба).

У 2016 році в кургані «Могила Камишуватка» виявили 13 поховань, одне з яких віднесли до третього тисячоліття до н.е. Вчені виявили кістки людини з ростом 2 метри.

А в одному з поховань крім кісток знайшли ритуальні предмети – бичачу шкіру, палиці. Можливо, це було поховання місцевого шамана або чаклуна.

У листопаді 2016 року в Маріуполі виявили останки мамонта. Бивням і частині кісток ноги тварини близько мільйона років, і це підтвердила експертиза.

Все знайдене знаходиться в Маріупольському краєзнавчому музеї.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут