«Прелесненський пленер-2019» презентував творчість юних митців

Мистецька виставка «Прелесненський пленер – 2019» відкрилася в Публічній бібліотеці Костянтинівки. Картини, що демонструються на експозиції, творили юні художники, перебуваючи в селі Прелесне поблизу Святогірська, де розташований єдиний на Сході України музей просто неба.

З мольбертами, столиками та фарбами в Прелесне приїхали 50 дітей і 12 викладачів з Краматорської художньої школи та шкіл мистецтв Костянтинівки, Дружківки, Слов’янська, Краматорська, Олександрівської арт-студії, Черкаського культурного центру. Дводенну творчу зустріч молодих художників організували Донецький обласний художній музей і обласний науково-методичний центр культури. Крім авторів-початківців на тлі мальовничих долин творили досвідчені майстри пензля й палітри Володимир Радковський і Тарас Дудка.

Прелесненський пленер «Синій птах» був заснований у 2016 році на честь самобутнього художника, педагога, засновника Музею архітектури, побуту та дитячої творчості в селі Прелесне Олександра Шевченка. Професійний художник і випускник університету мистецтв, він свого часу працював учителем малювання у сільській школі. Викладав у гуртку живопису. Потім заснував дитячу художню студію «Синій птах», куди приймали всіх бажаючих малювати. На заняттях малювали, займалися декоративно-ужитковою творчістю, вивчали теорію мистецтва. Шевченко вважав, що дитячі роботи гідні бути в музеях, тому в 1975 році в одній із студійних кімнат був відкритий музей мистецтв. Тут розмітили роботи сільських дітей, а також твори художників-аматорів, якими були вчителі та жителі села. Вихованці «Синього птаха» розвивалися та знайомили зі своїми картинами цінувальників живопису на виставках різного рівня – обласних, всеукраїнських, міжнародних.

Художня студія брала участь в обмінних виставках у багатьох країнах світу – Литві, Болгарії, Угорщині, Німеччині, Чехії, США. Її вихованці нагороджувалися значками учасника та грамотами, а керівник отримав бронзову медаль. Згодом студія отримала звання народної.

З часом діяльність студії розширилася, в неї вже влилися молоді краєзнавці, які почали знаходити пам’ятки народної архітектури минулих століть – млини, кузні, комори, будинку старовинної споруди. І це лягло в основу створеного просто неба Музею народної архітектури та побуту, яким Олександр Шевченко керував до 1988 року. Пізніше музей став носити його ім’я.

У сучасному світі пленер є основою вивчення живопису в художніх закладах. Протягом двох днів діти мали можливість збагатитися новими враженнями і передати їх на папері. Пленер почав роботу на набережній річки Сіверський Донець, де сяють куполи Свято-Успенської Лаври. В основному діти писали пейзажі, на яких відображені як лаврські куполи, так і унікальні природні ландшафти, пам’ятки народної архітектури музею в селі Прелесне, будови ХІХ століття маєтку графа Бантиша з палацом і парком.

Відвідувачі виставки в Костянтинівській бібліотеці з інтересом знайомилися з творчістю юних митців. Серед них були і професіональні майстри, члени Національної спілки художників України, які давали свої оцінки дитячим картинам, а в разі необхідності й творчі поради, що так необхідні юним авторам.

 

1 КОМЕНТАР

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут