У Мангушському районі обговорювали формат майбутньої громади

У Мангушському районі, що на півдні Донеччини, наразі немає об’єднаної громади. За Перспективним планом формування територіальних громад Донецької області майже весь Мангушський район має створити селищну ОТГ.

Лише Покровське та Бердянське потенційно  увійдуть  до складу Маріупольської міської ОТГ. Про це повідомляє Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою».

Єдиної думки щодо формату об’єднання у Мангушському районі досі немає. Про це говорили експерти Донецького ЦРМС під час зустрічі з керівництвом РДА. За їх словами, досить складно поки що умовити прибережні громади об’єднатись із рештою сільськогосподарських територій.

На думку керівників тих населених пунктів, де є морські пляжі та курортна зона, вони вважають себе спроможними перебувати в ОТГ. Проте в Мангушському районі пов’язують майбутнє зі створенням єдиної громади на весь район, як з прибережними, так і з сільськими територіями, в тому числі з Бердянським та Покровським. Тільки велика ОТГ буде повністю спроможною, упевнені тут.

У процесі об’єднання Мангушська громада може не йти за Перспективним планом, а спробувати об’єднатись у форматі цілого району. Якщо вийде, то зміни до Перспективного плану будуть внесені за фактом, тим більше подібні випадки створення громад у Донецькій області вже були, зазначили експерти під час зустрічі.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут