Які громади на Донеччині є найбільш заможними?

На це запитання відповідали експерти з місцевого самоврядування

За підсумками першого  півріччя 2019 року експерти проаналізували окремі фінансові показники 806 об’єднаних територіальних громад, створених у 2015-2018 роках. До рейтингу з 806 ОТГ увійшли 10 об’єднаних громад Донецької області. Найновіша з них – Олександрівська ОТГ, вибори в якій відбулись навесні 2018 року та яка з 1 січня 2019 року перейшла на прямі міжбюджетні відносини.

Як повідомили у Донецькому Центрі розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою», національні фінансові експерти згрупували всі громади за критерієм чисельності населення. Таких груп раніше  було чотири:

Група 1 – з населенням понад 15 тис. жителів;

Група 2 – ОТГ з населенням  від 10 до 15 тис. жителів;

Група 3 –з населенням від 5 до 10 тис. жителів;

Група 4 – з населенням менше 5 тис. жителів.

Цього року експерти додали п’яту групу  – виокремили міста обласного значення. До цієї групи увійшла Лиманська міська ОТГ, яка була створена найпершою в регіоні.

Загалом проаналізували дані за чотирма показниками: доходи на душу населення, рівень дотаційності бюджетів, питома вага видатків на утримання апарату управління, питома вага заробітної плати у видатках загального фонду.

Які результати показали громади Донецької області? Коментує Сергій Івахнін, директор Донецького ЦРМС.

Олександрівська селищна громада лише недавно була додана до рейтингу, але в групі вона випередила Сіверську міську ОТГ. У групу з населенням від 10 до 25 тис. жителів увійшло всього 124 громади. З Донецької області таких дві – Олександрівська селищна та Сіверська міська громади.

Лиманська міська громада увесь час вважалась просто ОТГ, з початку 2019 року її прирівняли до міста обласного значення (такі випадки були поодинокими в Україні), а левову частину групи №5, куди врахували 27 ОТГ, склали ті громади, які утворились у минулому році навколо міст обласного значення. При цьому Лиманська громада тримається у першій половині рейтингу та посідає 12-те місце.

Маленькі громади Донецької області, з населенням до 5 тис. жителів, упевнено йдуть у першій тридцятці рейтингу серед 292 подібних громад. Причому Шахівська та Андріївська сільські ОТГ особливо щільно конкурують одна з одною, посідаючи 21 та 22 місця відповідно.

Найкращі рейтингові показники демонструє Соледарська ОТГ. Ця громада увійшла до переліку 96 ОТГ у першій групі, з населенням понад 15 тис. жителів. Згідно результатів виконання місцевого бюджету за перше півріччя 2019 року, Соледарська ОТГ посіла 7 місце (тоді як у минулому році було 14).

«Цей рейтинг демонструє високу фінансову спроможність усіх громад Донецької області. І хоча до кінця 2018 року було лише десять ОТГ у регіоні, всі вони є стабільними як за фінансовими, так і за іншими показниками розвитку», – підкреслив Сергій Івахнін, директор Донецького ЦРМС.

За сприяння Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування підготувала Олена ГЕНШЛЕР

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут