Чт. Бер 30th, 2023

У маріупольському освітньому хабі «Халабуда» відбулась конференція «Соціальне підприємництво: ключ до успіху». Організаторами заходу виступили Фонд Східна Європа спільно з німецькою громадською організацією ChildFund Deutschland та маріупольською Асоціацією підприємців у рамках проєкту «Соціальне підприємництво як інноваційний механізм вирішення питань суспільного розвитку».

Участь у конференції взяли експерти та тренери, які вчать соціальному підприємництву, успішні підприємці, які ділились досвідом, представники громадськості та бізнесу, готові до соціального підприємництва. До заходу долучилися радники Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою». 

Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа, познайомив присутніх з результатами проєкту «Соціальне підприємництво як інноваційний механізм вирішення питань суспільного розвитку». Далі обговорювали перспективи та доступні ресурси на сході та півдні країни: учасниками заходу в основному були представники з Харківської, Донецької та Луганської областей, які дискутували щодо партнерства між владою, громадою та переселенцями.

Своїм досвідом запровадження та втілення соціального підприємництва поділилися представники бізнесу: хтось шиє дитячий одяг та з прибутку допомагає реабілітаційному центру для наркозалежних, хтось роздає нужденним та частково продає одяг, хтось організовує дитячі розваги та дозвілля, утримує молодіжний хаб. Таких прикладів на Сході України багато, варто повірити в те, що робиш.

Учасники конференції навчалися, як започаткувати соціальне підприємництво на базі громадської організації та діючого бізнесу, говорили про вимірювання соціальних цінностей, окрему увагу приділили залученню молоді та розвиткові шкільного підприємництва.

«Цього року Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування спільно з Донецькою ОДА започаткував низку навчальних заходів для ОТГ «Працюємо
по-європейськи», – розповідає Артем Колодезний, радник з питань регіонального розвитку Донецького ЦРМС. –  Під час таких семінарів йдеться про можливості залучення проєктів розвитку, навчання та ведення бізнесу  за допомогою європейських програм та інституцій.  Також говоримо про соціальне підприємництво, розвиток якого на території громад зможе вирішувати низку проблем, причому не тільки в соціальній сфері, але й з працевлаштуванням, згуртованістю громади».

За інформацією Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою»

Від admin-tv

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *