Молоді лейтенанти Нацгвардії поповнили лави військових частин на Сході

Випускники Національної академії Національної гвардії України 2020 року, а сьогодні молоді офіцери, прибули для проходження служби до частин Східного територіального об’єднання. Про це повідомляє Східне ОТО Національної гвардії України.

У Харкові, Слов’янську, Маріуполі і Сумах лейтенанти вперше стали до строю своїх колективів у якості командирів взводів, заступників командирів рот – невід’ємної частини великої військової родини. Сьогодні вони розповідають про свої прагнення та найближчі завдання.

Лейтенант Олександр Шаповал – служитиме у військовій частині 3051.

«Три з половиною роки в академії були дуже насиченими. Вчили справжнім тонкощам військової справи. Найважливіше для мене, що все це було в умовах практики. Зараз чітко усвідомлюю –  ті знання й навички, які отримав під час студентства в академії були конче необхідні. Адже здобув той багаж, який стане в нагоді у під час проходження служби в частині. Тепер потрібно з першого дня довести, що дійсно вартий стати надійним побратимом і хорошим військовим. Ну й, звісно, прагну зростати та прогресувати», – говорить офіцер.

Академію Нацгвардії Олександр Шаповал закінчив за спеціальністю «Менеджмент». У військовій частині, в якій, до слова, минулого року встиг пройти військове стажування, отримав посаду командира взводу бойового матеріального забезпечення.

Найважливіше нині для себе лейтенант Шаповал вже визначив – оперативно прийняти посаду та максимально швидко увімкнутися в роботу. Бо результати її потрібно демонструвати вже на старті. Ну а підтримки та допомоги, переконують в частині, гвардійцю не бракуватиме.

«Ми отримали серйозне підсилення в свою професійну команду. Дійсно, знаю вміння та навички лейтенанта ще по його стажуванню в нашій частині. Одразу відверто сказав йому – часу на розкачку немає, мусиш з першого дня не просто проходити «акліматизацію», а активно вмикатися в роботу. Звісно, допомагатимемо адаптуватися, адже тепер ми одна команда», – говорить заступник командира частини з тилу – начальник тилу майор Олег Дем’янчук.

Лейтенанти Євген Коломейко та Артем Горлов приймають посади заступників командирів рот стрілецького батальйону по роботі з особовим складом у військові й частині 3057.

Євген поділився спогадами про навчання в Академії. Він зазначив, що на даному етапі життя, першочергова задача для нього – це робота над собою та велике бажання бути гідним офіцерського звання.

«Коли людина обирає свій життєвий шлях, а саме навчальний заклад – вона намагається знайти там реалізацію своїх прагнень, самовиховання. За роки навчання я зрозумів, що таке офіцерська честь, стійка витримка та висока дисциплінованість. Це саме те, до чого я прагнув», ­– пригадує офіцер.

Артем Горлов, як офіцер, який буде мати роботу з особовим складом, планує передавати набуті в Академії знання менш досвідченим військовослужбовцям та проводити заняття у більш практичній формі.

«Я не посоромлюся вчитися у солдатів та сержантів. Як на мене, то офіцерське звання має виправдуватися в першу чергу людяністю. Найголовніше для офіцера – це знаходити “спільну мову” з особовим складом та бути чесними», – зазначає лейтенант.

Новоспечені офіцери Іван Пефті та Сергій Демиденко також з гордістю носять лейтенантські погони. Хлопці до навчання в НА НГУ отримали базову вищу освіту, а тому і навчалися, для отримання офіцерського звання, лише півтора року. Ще до Академії вони проходили службу за контрактом у Маріупольській бригаді, тому для них це «символічне» повернення.

Серед прибулих до бригади офіцерів й лейтенант Юрій Котов. Зараз він опановує посаду помічника начальника бронетанкової служби технічної частини. Хлопець вже після закінчення школи мріяв стати ближче до військового ремесла. Своє бажання – захищати державу, Юрій перетворив у роботу, ставши офіцером НГУ.

«Коли держава потребувала допомоги, я зрозумів що потрібен їй, тоді і вступив до Національної Академії Національної гвардії України. Зараз я відчуваю, що готовий відповідати за себе, як за офіцера та переконаний, що до лав Національної гвардії України йде вмотивована молодь, яка бажає захищати свою країну та робити її кращою», – говорить Юрій.

Крім хлопців, частини зустріли сьогодні і офіцерок, які обрали непростий шлях захисту Вітчизни. Двоє з п’яти прибулих до 5-ї Слобожанської бригади лейтенантів – дівчата.

Лейтенанти Аліна Старченко та Дар’я Пашина за часів навчання у Академії НГУ були одногрупницями. Обидві мають спеціальність з військового перекладу та стратегічних комунікацій.

«За часів курсанства ми були подружками. Військова служба справді зближує, коли ви маєте спільний побут та інтереси. Тепер ми разом проходимо службу на посадах заступниць командирів рот по роботі з особовим складом», – розповідає Дар’я.

Далі у офіцерів нетривалий ввід у посаду і вже справжні бойові завдання, рідний особових склад. Тож тепер вони мають впроваджувати свої знання в практичну службу, набувати досвіду та долати тернистий офіцерський шлях.

За матеріалами військових частин Східного ОТО

1 КОМЕНТАР

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут