Дослідження групи «Рейтинг»: як українці відреагували на карантин?

З 12 березня в Україні запроваджений карантин задля уникнення поширення COVID-19. Більшість українців серйозно ставиться до загрози пандемії в Україні, вважаючи карантин необхідним та ефективним засобом. Однак чи всі готові сидіти вдома? – зазначає Центр громадського моніторингу та контролю naglyad.org

Відповідно до опитування соціологічної групи «Рейтинг», яке було здійснене 28-30 березня, 87% респондентів вважають реальною загрозу поширення коронавірусу в Україні. Ще тиждень тому таких думок було на 15% менше. До того ж, більшість громадян вважають запроваджені карантинні заходи ефективними і підтримують їх продовження до 24 квітня.

Дослідження свідчить, що понад половину українців обмежили свій вихід з дому. Лише третина опитаних працює далі у звичному режимі.

Цікаво, що на думку більш ніж половини опитуваних, запровадженні обмеження є оптимальними. А 28% вважають, що вони є надто м’якими. Думки щодо введення надзвичайного стану розділилось майже навпіл: 49% підтримують, а 43% – ні.

При цьому понад половину українців вважають, що президент Володимир Зеленський реагує на ситуацію  ефективно. А сам глава держави обіцяє, що держава допоможе громадянам пережити ізоляцію.

«Ми бачимо, що карантин потрібен. Я впевнений, що він врятує багато життів. Однак уряд мусить знайти кошти, щоб допомогти найбіднішим українцям», – заявив він
1 квітня.

Варто зауважити, що 1 квітня уряд вирішив посилити карантинні обмеження. У новій постанові пропонується заборонити переміщатися більш ніж 2 особам разом, окрім службової необхідності чи супроводу дітей. Обов’язковим є носіння маски чи респіратора в громадських місцях. Гуляти у скверах, парках, зонах відпочинку також забороняється, так само, як і на дитячих та спортивних майданчиках. Відвідувати перелічені місця можна лише у випадку службової необхідності або для вигулу домашніх тварин.

Центр громадського моніторингу та контролю

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут