На Донеччині реалізується проєкт «Рівність. Безпека. Право»

У Донецькій області реалізується проєкт «Рівність. Безпека. Право». Це спільна ініціатива громадських організацій і поліції Донеччини, спрямована на створення інформаційної платформи і сервісів для підвищення безпеки і правового захисту дітей, які проживають у зоні конфлікту або поблизу лінії розмежування.

Проєкт одночасно стартує у 20 громадах Донецької області, включаючи Маріуполь, Сартану, Талаківку, Красногорівку, Мар’їнку, Чермалик, Гранітне, Авдіївку, Курахове, Веліконовосілку, Добропілля, Мирноград, Новолуганське, Світлодарськ, Селидове, Вугледар, Слов’янськ, Лиман, Краматорськ і смт Миронівський.

«Передбачається участь у проєкті міст і селищ, жителі яких найбільше відчувають вплив конфлікту на повсякденне життя. Близькість до лінії розмежування наражає на небезпеку життя дітей та підлітків і залишає відбиток на планування картини майбутнього для молоді», – підкреслюють ініціатори проекту.

З метою підвищення безпеки в кожному з 20 населених пунктів будуть сформовані мобільні групи з 50 представників кадрового забезпечення поліції. Вони пройдуть спеціальне навчання з підвищення навичок роботи з дітьми, а також організації просвітницької роботи серед батьків та молоді.

Для участі в проєкті планується відібрати 20 пілотних шкіл, а це понад 2500 дітей, вчителів та батьків, які зможуть більше дізнатися про правила поводження з вибухонебезпечними предметами, познайомитися з існуючими професіями в правоохоронних органах і доступними в регіоні сервісами щодо психологічної допомоги в складних ситуаціях.

Під час карантину всі навчальні заходи будуть проводитися в режимі онлайн.

У рамках проєкту вперше в Донецькій області буде розроблена і реалізована програма з підвищення обізнаності дітей щодо існуючих в регіоні сервісів по створенню безпечних умов для життя і відкритий доступ молоді до сервісів поліції.

На базі Донецького юридичного університету запрацює «гаряча лінія», завдяки якій школярі, вчителі та батьки зможуть більше дізнатися про свої права та можливості.

Проєкт «Рівність. Безпека. Право» реалізується Фондом розвитку Маріуполя в партнерстві з Маріупольським Союзом Молоді, Агентством місцевої демократії в м.Маріуполі, ГУ Національної поліції України в Донецькій області у рамках Програми ООН по відновленню і розвитку миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут