Маріуполь отримав статус «Культурної столиці України» та виграв грант у 23 млн гривень

Український культурний фонд оголосив переможців програми «Культурні столиці України». Після проходження всіх етапів конкурсного відбору Маріуполь здобув перемогу у номінації «Велика культурна столиця». Сума виграного гранту становить понад 23 млн гривень.

Мета програми «Культурні столиці України» – сприяння промоції та розвитку культури у рамках реформи децентралізації з урахуванням спроможності територіальної громади, потреб та інтересів її жителів.

Маріуполь представив у програмі проєкт культурно-мистецьких ініціатив «Діалог мовою мистецтва». До нього увійшло 12  цікавих  пропозицій. Зокрема, вистава-інсталяція «Дорога додому», яку планують втілити на трасі Маріуполь-Донецьк, як символ надії на відновлення миру. А також пересувна художня виставка-майстерня PostMost, книжковий фестиваль Mariupol Open Book, фестиваль класичного мистецтва Mariupol Classic тощо.

«Це не просто конкурс та почесне звання.  За цим стоїть велетенська робота, яку виконала ініціативна група під час підготовки заявки. Це значний крок у розвитку культурного сектору Маріуполя», – підкреслюють у ККП «m.EHUB».

Слід зазначити, що перемога в конкурсній програмі відкриває Маріуполю можливість у майбутньому претендувати на статус Культурної столиці Європи.

Оргкомітет, що буде реалізовувати пакети ініціатив міст-переможців, працюватиме над втіленням цілей програми.  Дирекція та Наглядова Рада Українського культурного фонду повідомляють, що через епідемію коронавірусної інфекції COVID-19 було ухвалено рішення про перенесення реалізації проєктів-переможців на 2021 рік.

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут