Чт. Лют 2nd, 2023

Податківці Донеччини з метою упередження використання коштів з бюджету поза правовим полем продовжують вживати заходи з виявлення, аналізу та організації проведення перевірок осіб, які здійснюють фінансові операції, що можуть бути пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом.

Протягом трьох місяців 2020 року співробітниками управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, Головного управління ДПС у Донецькій області підготовлено та передано до правоохоронних органів для прийняття рішення 32 матеріали з ознаками кримінальних правопорушень. З них 8 було виявлено у сфері контролю за державними закупівлями. Сума виявлених легалізованих доходів склала 36 млн гривень, а загальна сума встановлених збитків – 4 млрд 50 млн гривень.

У результаті розгляду даних матеріалів, що були спрямовані до правоохоронних органів, 10 матеріалів приєднано до кримінальних проваджень та одне кримінальне правопорушення обліковано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань.

Нагадуємо, що відповідно до статті 4 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» до легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, належать будь-які дії, пов’язані із вчиненням фінансової операції чи правочину з активами, одержаними внаслідок вчинення злочину, а також вчиненням дій, спрямованих на приховання чи маскування незаконного походження таких активів чи володіння ними, прав на такі активи, джерел їх походження, місцезнаходження, переміщення, зміну їх форми (перетворення), а так само набуттям, володінням або використанням активів, одержаних внаслідок вчинення злочину.

Відповідальність за легалізацію (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, передбачена статтею 209 Кримінального кодексу України.

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *