Нд. Лют 5th, 2023

Співробітники 12-го Державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Донецькій області спільно з представниками Державної екологічної інспекції у Донецькій області, провели інформаційно-роз’яснювальну роботу з місцевими мешканцями щодо необхідності суворого дотримання правил пожежної безпеки в природних екосистемах та під час проведення господарських робіт.

Байдужість та безвідповідальність деяких мешканців під час спалювання сухої трави нерідко призводить до пожеж, які завдають значної шкоди. Залишене без нагляду вогнище, кинутий сірник, або навіть викинута склянка під променями сонця можуть спровокувати масштабну лісову пожежу, а неконтрольоване випалювання сухої стерні або побутових відходів, на присадибній ділянці або поблизу будівель, може стати причиною загоряння та завдати шкоди житловим будинкам, а то й повністю знищити селища. Розбурхане полум’я важко зупинити та постраждати може не тільки майно, а й сам палій або громадяни, які випадково опинилися поблизу місця пожежі.

Під час бесід фахівці пояснювали співрозмовникам, що випалювання сухої рослинності заборонено. За шкоду завдану довкіллю та здоров’ю людей порушник може нести як адміністративну, так і кримінальну відповідальності.

Також, було наголошено, що кожному громадянину необхідно розуміти до яких сумних наслідків може призвести необережне поводження з вогнем. У ході інформування, мешканцям та гостям міста було доведено вимоги пожежної безпеки, а також фахівці ДСНС нагадали правила і способи гасіння пожежі та першочергові дії під час виникнення загоряння.

Краматорські рятувальники звернулися до громадян з проханням не бути байдужими. «Пам’ятайте, спалювання сухої рослинності завдає значної шкоди як людям, так і навколишньому середовищу: призводить до пожеж в житловому секторі, знищення лісових насаджень, загибелі тварин, становить серйозну загрозу для життя та здоров’я людей. Лише спільними зусиллями рятувальників та свідомим ставленням громадян можна запобігти виникненню пожеж, таким чином захистити себе та природу від втрат», – йдеться у зверненні працівників ГУ ДСНС.

 

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *