Нд. Лют 5th, 2023

Саме ця афера є лідером в топі інших шахрайських сценаріїв. З початку року поліцейські зареєстрували 139 таких злочинів. Вигідна ціна та терміновий продаж товару – цим маневрують фейкові продавці.

Загалом з початку року поліцейські області зареєстрували більше 500 фактів шахрайства. Кожне четверте з них розкрито та майже 150 причетним особам повідомлено про підозру.

Згідно зі статистичними даними кількість скоєних злочинів знизилася у порівнянні з аналогічним періодом минулого року (на 10%!). Проте у період карантину збільшився відсоток шахрайства у сфері купівлі предметів особистого захисту та гігієни через інтернет.

ТОПові схеми афер залишаються незмінними. На першому місці – купівля-продаж товарів через інтернет (139 випадків), на другому – викрадення коштів з банківських карток (130), ще у 36 випадках громадяни віддали гроші за «спасіння родича від кримінальної відповідальності».

Всі махінації працюють лише на емоціях жертви. Тільки-но аферист розуміє, що зачепив людину «за живе», починає викладати на стіл головні козирі.

Під виглядом працівників банку шахраї маніпулюють втратою грошей. Людина хвилюється за свої заощадження, зазвичай останні, та надає злодію всю інформацію.

Інтернет-шахрайства будуються на вигідних умовах та терміновому продажу речей. Щоб отримати товар «за червоним цінником», покупець повинен майже у ту ж секунду перерахувати усю суму.

А ось заради порятунку рідної людини громадяни готові віддати будь-які гроші, особливо люди похилого віку. Зазвичай шахраї залишаються на зв’язку з потерпілим весь час, поки не отримають викуп, підливаючи «масло в вогонь», щоб жертва постійно знаходилася у стресовому стані та не могла думати.

Так, у квітні мешканець Волноваського району втратив 79 тисяч гривень під час придбання добрива на одній з інтернет-платформ, у січні маріупольчанка перерахувала 50 тисяч гривень «за порятунок доньки від тюрми», а житель Краматорська втратив свої заощадження після спілкування зі так званим “співробітником” банку.

Дотримуючись простих правил, Ви можете попередити будь-яку спробу обманним шляхом заволодіти вашими грошима, тому:

  1. Не повідомляйте під час телефонної бесіди номер рахунку, кодове слово, паролі, не переказуйте зміст текстових повідомлень, що надходять на мобільний телефон та не переходьте за вказаним посиланням. Краще за уточненням інформації одразу телефонуйте на “гарячу лінію” банка, де обслуговуєтеся.
  2. Не надсилайте завдаток або повну суму за товар. Здійснюйте покупку у перевірених продавців або сплачуйте гроші після отримання товару.
  3. У телефонній розмові з незнайомцем, який вимагає гроші за порятунок родича, не поспішайте виконувати його умови. Попросіть людину, яка представилися співробітником поліції або знайомим, назвати особисті дані затриманого родича. Практично у 100% випадків такою інформацією злочинці не володіють, бо Ваш номер набрали шляхом випадкового набору. Також зателефонуйте своєму родичу та дізнайтеся як у нього справи.

Головне – залишайтеся спокійними та пильними, не піддавайтеся на провокації аферистів. Про будь-який факт чи спробу шахрайства повідомте на лінію «102».

Відділ комунікації поліції Донецькій області

 

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *