Сб. Січ 28th, 2023

Під час спецзаходів поліцейськи Донеччини вилучили майже 1000 кг незаконно виловленої риби. Сума збитків, завданих рибному господарству, сягає півтора мільйона гривень. Профілактичні заходи з виявлення браконьєрства тривають.

Операція «Нерест» проводиться у період нерестової заборони для збереження водних ресурсів. Спецзаходи проводяться силами поліції та інших служб та відомств, які відповідають за контроль над водними ресурсами.

З початку спецзаходів поліцейські Донеччини задокументували 13 фактів незаконного вилову риби. Затримано 14 правопорушників, у яких вилучено близько тонни водних біоресурсів та 800 метрів сіток. Відносно браконьєрів складено 5 адміністративних матеріалів та за 9 фактами розпочато досудове розслідування.

Так, поліцейські Мангуша разом із співробітниками прикордонної служби затримали риболовів, які виловлювали рибу за допомогою незаконного знаряддя лову. У зловмисників вилучено 850 кг камбали.

Загальна матеріальна шкода, якої браконьєри завдали природному середовищу, сягає 1 500 000 гривень.

Нагадуємо, що в період нересту діє заборона на будь-який промисловий вилов риби, а промислові знаряддя лову опечатані до кінця весняно-літньої нерестової заборони.

Забороняється:

– організація змагань зі спортивного рибальства і підводного полювання;

– проведення в рибогосподарських водних об’єктах та в прибережних захисних смугах робіт і заходів, які є джерелом підвищеного шуму і занепокоєння видобуток будівельних матеріалів, гравію та піщано-ракушкової суміші;

– забір води без ефективних рибозахисних пристроїв;

– заготівля очерету, рогози та інших водних рослин у місцях масового нересту риби;

– пересування всіх плавучих засобів на ділянках, оголошених нерестилищами в період нересту, за винятком суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних живих ресурсів.

Загальнодержавні спецзаходи розпочато з 7 квітня і триватимуть до 10 червня.

 

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *