СБУ викрила охоронну фірму, яка передавала дані бойовикам «ДНР»

Охоронну фірму в Донецькій області викрили в передачі даних про стратегічні об’єкти бойовикам «ДНР». Про це повідомляє прес-центр Служби безпеки України.

Діяльність охоронної фірми, яка передавали інформацію про об’єкти критичної інфраструктури України бойовикам «ДНР», припинили кіберспеціалісти і слідчі СБУ в Донецькій області.

Оперативники спецслужби встановили, що засновниками бізнесу були троє колишніх правоохоронців з Донецька. У 2014 році вони переїхали на контрольовану українською владою територію, проте головний офіс продовжував працювати в окупованому місті.

«Зловмисники отримали дозволу «органів влади псевдореспублік» на надання охоронних і протипожежних послуг «державним підприємствам і установам ДНР». Організатори регулярно платили податки до так званого бюджету «ДНР», частина з яких йшла на фінансування незаконних збройних формувань», – йдеться в повідомленні.

На підконтрольній Україні території бізнесмени надавали послуги по встановленню та забезпечення діяльності систем безпеки в Донецькій, Запорізькій, Харківській та Дніпропетровській областях. Серед клієнтів комерсантів були підприємства, які відносяться до об’єктів критичної інфраструктури держави.

Слідчі і кіберспеціалісти СБУ задокументували, що через інтеграцію систем безпеки інформацію, у тому числі технічного характеру, із стратегічних підприємств передавали в головний офіс у Донецьку. Слідство перевіряє версію про співпрацю організаторів з так званими органами державної безпеки самопроголошеної «ДНР».

У результаті проведених заходів на території чотирьох регіонів України протиправна діяльність охоронних фірм заблоковано. У ході слідчих дій правоохоронці виявили та вилучили речі і документи, що підтверджують незаконні дії фігурантів кримінального провадження.

Тривають слідчі дії, за їх результатами буде прийнято рішення про притягнення винних до відповідальності.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут