Сб. Січ 28th, 2023

Охоронну фірму в Донецькій області викрили в передачі даних про стратегічні об’єкти бойовикам «ДНР». Про це повідомляє прес-центр Служби безпеки України.

Діяльність охоронної фірми, яка передавали інформацію про об’єкти критичної інфраструктури України бойовикам «ДНР», припинили кіберспеціалісти і слідчі СБУ в Донецькій області.

Оперативники спецслужби встановили, що засновниками бізнесу були троє колишніх правоохоронців з Донецька. У 2014 році вони переїхали на контрольовану українською владою територію, проте головний офіс продовжував працювати в окупованому місті.

«Зловмисники отримали дозволу «органів влади псевдореспублік» на надання охоронних і протипожежних послуг «державним підприємствам і установам ДНР». Організатори регулярно платили податки до так званого бюджету «ДНР», частина з яких йшла на фінансування незаконних збройних формувань», – йдеться в повідомленні.

На підконтрольній Україні території бізнесмени надавали послуги по встановленню та забезпечення діяльності систем безпеки в Донецькій, Запорізькій, Харківській та Дніпропетровській областях. Серед клієнтів комерсантів були підприємства, які відносяться до об’єктів критичної інфраструктури держави.

Слідчі і кіберспеціалісти СБУ задокументували, що через інтеграцію систем безпеки інформацію, у тому числі технічного характеру, із стратегічних підприємств передавали в головний офіс у Донецьку. Слідство перевіряє версію про співпрацю організаторів з так званими органами державної безпеки самопроголошеної «ДНР».

У результаті проведених заходів на території чотирьох регіонів України протиправна діяльність охоронних фірм заблоковано. У ході слідчих дій правоохоронці виявили та вилучили речі і документи, що підтверджують незаконні дії фігурантів кримінального провадження.

Тривають слідчі дії, за їх результатами буде прийнято рішення про притягнення винних до відповідальності.

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *