Вт. Бер 21st, 2023

Шостий рік поспіль на Донеччині відбувається зростання посівних площ під озимий ріпак. Починаючи з 2014 року майже у чотири з половиною рази збільшилися посіви озимого ріпаку на зерно: з 10,8 тис. га під урожай 2015 року до 48,8 тис. га під урожай 2020 року. Про це йдеться на сайті департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин Донецької області.

Значну увагу розширенню посівних площ цієї культури приділяють сільсько-господарські підприємства Мар’їнського, Мангушського, Великоновосілківського районів та Соледарської ОТГ.

У 2019 році сільськогосподарські підприємства області зібрали озимий ріпак на зерно на площі 31,7 тис. га. Отримано валовий збір 66,3 тис. тонн при врожайності 20,9 ц/га.

Найвищу врожайність озимого ріпаку минулого року забезпечили господарства Слов’янського району (37,9 ц/га) та Лиманської ОТГ (33,7 ц/га).

Під урожай 2020 року в господарствах області озимий ріпак посіяно на площі 48,8 тис. га, що становить 146,8% до показників попереднього року (під урожай 2019 року озимий ріпак на зерно було посіяно на площі 33,3 тис. га).

Тенденція щодо розширення посівних площ нетрадиційних та малопоширених для регіону сільськогосподарських культур, і зокрема озимого ріпаку. Це зумовлено тим, що аграрії коригують сівозміну і зменшують критично насичені площі під соняшником, а також тим, що на ріпак завжди є попит і економічно приваблива та відносно стабільна ціна.

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *