Нд. Лют 5th, 2023

25 травня, за ініціативи Міжнародного центру пошуку зниклих та експлуатованих дітей, у всьому світі й Україні відзначають Міжнародний день зниклих безвісти дітей. Символ цього дня маленька квіточка – синя незабудка.

Проблема зниклих дітей є актуальною і для Донецької області. Діти без нагляду – це переважно результат батьківської недбалості. Основними причинами залишення дітьми сімей є низький рівень виховання, конфлікти у родині та з однолітками, недостатня увага з боку батьків, залишення дітей без догляду, схильність підлітків до бродяжництва.

Протягом 2019 року до територіальних підрозділів поліції Донецької області надійшло 934 заяви та повідомлення щодо зникнення неповнолітніх.
Упродовж доби працівникам поліції вдалося розшукати 898 (96%) дітей, що зменшило ризик вчинення відносно них протиправних дій.
На кінець року залишалися нерозшуканими 5 неповнолітніх.
У 1 кварталі 2020 року до територіальних підрозділів поліції надійшла 171 заява та повідомлення щодо зникнення дітей. Протягом доби, після звернення рідних про розшук дитини, вдалося встановити місце перебування 161 (94%) дитини.
Разом з тим, безвісно зниклі діти – справа не лише батьків чи рідних дитини.

Якщо стало відомо про те, що дитина зникла – пошук треба розпочинати негайно:

  • звернутися до поліції особисто або за номером 102;
  • зателефонувати на безкоштовну гарячу лінію за номером 0 800 500 202, де допоможуть скласти план подальших дій, приймуть заяву про зниклу дитину;
  • зателефонувати до швидкої допомоги за номером 103;
  • до медичних закладів для отримання інформації про осіб, які поступили на госпіталізацію.

Крім того, необхідно зв’язатись зі знайомими, родичами, друзями, які можуть володіти інформацією про місцезнаходження дитини. Зателефонувати до місць, де дитина могла затриматись, чи куди, швидше за все, прямувала б в тій чи іншій ситуації (затрималась у друзів, поїхала до родичів, пішла у місце, про яке не хотіла нікого повідомляти – до лісу, водоймища тощо).

Якщо дитина зникла за містом чи в селі, також можна самостійно організувати пошукові групи.
Важливо памʼятати, що небайдужість та людяність кожного з нас може не лише допомогти дитині, а іноді навіть врятувати їй життя!

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *