У Маріуполі модернізують систему водопостачання

0
30

У Маріуполі заявили про початок реалізації проєкту будівництва заводу з виробництва питної води. У рамках підписання фінансової угоди між Міністерством фінансів України та містом Маріуполь, було виконано останнє з адміністративних та фінансових формальностей, необхідних для початку реалізації проєкту.

Віце-прем’єр-міністр України – міністр реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, міністр фінансів України Сергій Марченко, Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен та міський голова Маріуполя Вадим Бойченко офіційно заявили про початок реалізації проєкту з модернізації системи водопостачання Маріуполя.

«Це унікальний та масштабний проєкт для всієї країни, і в першу чергу – для мешканців Маріуполя, вітрини українського Донбасу. Півмільйонне населення нашого міста нарешті отримає якісну та ефективну систему водозабезпечення. Упевнений, наш досвід стане успішним прикладом для інших міст. Дякую нашим надійним міжнародним партнерам і Уряду України за цю можливість. Спільними зусиллями ми зробимо життя містян комфортнішим, і вже скоро мешканці Маріуполя зможуть пити чисту воду з крану, як це роблять мешканці багатьох європейських міст», – зауважив Вадим Бойченко.

У свою чергу, Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен зауважив, що цей проєкт є важливим для покращення якості життя маріупольців: «Ця співпраця свідчить про становлення високого рівня довіри між Францією та Україною та про присутність нашої країни серед основних країн-партнерів, що сприяють розвитку східних регіонів України».

Віце-прем’єр-міністр України – міністр реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков зауважив, що модернізація системи водопостачання забезпечить право кожного маріупольця на питну воду найвищої якості. «Це один з яскравих прикладів того, коли іде взаємодія між місцевими органами влади, центральними органами влади та нашими іноземними партнерами. Це найкращий варіант робочої моделі, яка здатна забезпечити розвиток інфраструктури Донбасу», – додав Олексій Резніков.

Проєкт, який відповідає пріоритетам Уряду України, повністю фінансується Францією шляхом надання пільгового кредиту, сума якого сягає 64 млн євро. Його умови є вигідними: кредит надається на строк 30 років, відсоткова ставка складає 0,08% річних, а пільговий період – 10 років. Проєкт дозволить Маріуполю модернізувати систему надання житлово-комунальних послуг, що мають життєво важливе значення для населення, забезпечивши мешканців стабільним водопостачанням і якісної питною водою, що відповідає міжнародним нормам.

Міністр фінансів України Сергій Марченко вважає, що це пілотний проєкт, який стане взірцем для всієї України: «Ми, як Міністерство фінансів, зробимо все можливе, щоб цей проєкт був успішним, а вибірка коштів була здійснена у максимально швидкі терміни».

Міський голова Маріуполя подякував усім, хто протягом двох з половиною років працював над цим важливим для міста проєктом, який підвищіть якість життя маріупольців.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут