Виставу «Незгідний та нескорений» представили глядачам Донеччини

На сцені Донецького академічного обласного драматичного театру відбувся показ вистави «Незгідний та нескорений».

24 серпня в День Незалежності України, на сцені Донецького академічного обласного драматичного театру (м. Маріуполь) відбувся показ вистави «Незгідний та нескорений»  А. Добрунової, присвячений пам’яті нашого видатного земляка Олекси Тихого.

Вистава «Незгідний та нескорений», присвячена пам’яті нашого видатного земляка Олекси Тихого – педагога, мовознавця, правозахисника і громадського діяча, одного з засновників Української Гельсінської групи.

Олекса Іванович був двічі засуджений «за антирадянську агітацію та пропаганду»: у 1957 році – на 7 років таборів і 5 років позбавлення громадянських прав (за листа до ЦК КПРС із протестом проти введення військ в Угорщину та статтю в газеті з критикою радянської виборчої системи) і у 1977 році, після підписання Меморандуму Української Гельсінської групи, – на 10 років позбавлення волі та 5 років заслання як «виключно небезпечний рецидивіст». Брав активну участь в правозахисних діях ув’язнених.

Загинув 5 травня 1984 р. у Пермській в’язничній лікарні. У 1989 р. його прах був перепохований на Байковому кладовищі у Києві поряд з прахом Василя Стуса та Юрія Литвина.

Олекса Тихий був подвижником українського духу. «Хто я? Для чого я?» – він постійно ставив собі ці питання, постійно шукав відповіді на них: «Я – для того, щоб жив мій народ, щоб підносилась його культура, щоб голос мого народу достойно вів свою партію в багатоголосому хорі світової культури. Я – для того, щоб мої земляки-донбасівці давали не лише вугілля, сталь, прокат, машини, пшеницю, молоко та яйця. Для того, щоб моя Донеччина давала не тільки уболівальників футболу, учених-безбатченків, російськомовних інженерів, агрономів, лікарів, учителів, а й українських спеціалістів-патріотів, українських письменників, українських композиторів та акторів»…

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут