Великі письменники, які писали українською і були покарані за це

0
43

Лесь Курбас, Микола Куліш, Михайло Яловий, – великі письменники, які писали українською і були покарані за це. І сьогодні у рамках проєкту Розповідаємо ми  дізнаємося про «Розстріляне Відродження» – рух 30-х років минулого століття.

Почнемо з невеликої історії – що саме означає термін “Розстріляне відродження”. Це літературно-мистецьке покоління авторів, яке знищив тоталітарний сталінський режим. Митцям забороняли писати про те, що вони хотіли. Їм наказували представляти Радянський Союз лише з позитивного боку.

Термін «Розстріляне Відродження» вперше запропонував діаспорянин –  літературознавець Юрій Лавріненко. Він описав цим виразом збірник найкращих текстів поезії та прози 1920-30-х років.

Людей, які писали поеми та романи, ставили спектаклі й творили музику, просто знищували через їхню проукраїнську позицію.

Початком масового знищення української інтелігенції є травень 1933 року, коли заарештували Михайла Ялового.

Кульмінацією дій радянського репресивного режиму стало 3 листопада 1937 року. Тоді, у Соловецькому таборі за вироком трійки розстріляли Леся Курбаса. У списку «українських буржуазних націоналістів» також були Микола Куліш, Матвій Яворський, Володимир Чеховський, Валер’ян Підмогильний та інші. Загалом, в один день за рішенням несудових органів було страчено  понад 100 представників української інтелігенції – цвіту української нації.

Це ще раз доводить, що у часи Радянської влади український народ пригнічували.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут