Сб. Січ 28th, 2023

Лише на перемогу налаштовані гравці хокейного клубу «Краматорськ». Тренування на новій Льодовій арені розпочнуться за кілька тижнів. А поки хокеїсти ганяють шайбу у сусідньому місті. Тренер спортсменів переконаний – у гравців, які зібралися з різних міст, є спільна мета – посісти гідне місце у всеукраїнських змаганнях. До цього турніру якраз і приступила команда краматорців.

Двері краматорської Льодової Арени поки що закриті, але невдовзі у цій новозбудованій спортивній споруді тренуватиметься хокейна команда «Краматорськ». Нині  ж її учасники готуються до майбутніх змагань у сусідній Дружківці на спортивній арені Альтаір.

Розминка із спортивним обладнанням та настанови  тренера – так починається звичайний день гравців хокейного клубу. Спеціально розроблений комплекс вправ допомагає спортсменам підготувати свої м’язи до тренувань.

Нападник ХК «Краматорськ» Дмитро Халін розповідає:

«Треба добре розім’ятися, підготувати тіло до тренування й навантажень. Усі вправи для рук, щоб м’язи були в тонусі, щоб не було потім усіляких травм».

Після виснажливих фізичних навантажень у тренажерній залі команда виходить на лід. Перш ніж розіграти шайбу, гравці обговорюють із тренерським складом стратегію гри. Потім так звані польові гравці та воротарі ділять крижане поле: тренуються окремо один від одного.

Харків’янин Михайло Шевчук – один із трьох воротарів хокейної команди “Краматорськ”. Свої перші ковзани взув 19 років тому. Дитиною мріяв стати  фігуристом, навіть рік займався у секції фігурного катання. Але вже через рік узяв до рук ключку та вирішив стати воротарем, як і його батько.

«Я відразу на батька дивився, і вже хотілося швидше вийти на лід ще в дитинстві, – говорить воротар ХК «Краматорськ» Михайло Шевчук. – Тому відразу зрозумів, що буду воротарем, як тато. Звичайно у нас і гравців різні катання, різні тренування, наше завдання – відбивати шайби, їх завдання – забивати шайби, тому працюємо кожен по-своєму».

Зазвичай на матч хокейний клуб заявляє до 22 гравців від команди. Мінімальна або максимальна кількість спортсменів  визначається регламентом турніру. Одночасно на полі з боку однієї команди повинні перебувати шість гравців: п’ять польових і один воротар.
Натепер склад хокейного клубу «Краматорськ» ще не повний. Але вже є капітан команди.

Капітан ХК «Краматорськ» Севастян Карпенко щодо свого призначення зазначає:

«У цілому – це рішення тренера. Раніше проводили голосування, ну а тепер – це цілком тренерське рішення, яке додає більше відповідальності не тільки на льоду, але й у побуті. Для мене – це своєрідний досвід, і це – класно».

Громадянин Білорусі Павло Мікульчик вже третій рік працює на посаді головного тренера команди «Краматорськ». До зустрічі з українськими спортсменами тренував хокеїстів із  міста Ліда. Свого часу сам навчався у досвідчених майстрів ключки та шайби – словацького спортсмена Любомира Поковича та його білоруського колеги Андрія Сидоренка. До активних тренувань команда «Краматорськ» приступила  місяць тому. Мікульчик налаштований на успіх, і каже, що у гравців є сильний потенціал.

«Я скажу чесно, пощастило з хлопцями, підібрався хороший колектив, – наголошує головний тренер ХК «Краматорськ» Павло Мікульчик. – Загалом, не тільки хокеїсти, у нас підбирається не поганий колектив і обслуговуючого персоналу. І директор у нас чудовий. Отже, зібрався саме такий колектив, який може вирішувати будь-які серйозні завдання. І найголовніше, всі розуміють один одного, і всі готові працювати в команді на одну спільну мету».

На місцевій Льодовій арені у Краматорську команда  розпочне тренуватись вже у лютому. Це крижане поле хокеїсти називають своїм домом.

Про гравців хокейного клубу «Краматорськ»
дивіться у сюжеті Донеччина TV

 

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *