Стоматологи пересувної клініки дарують воїнам-захисникам чудову посмішку!  

Пересувна клініка для військових, які виконують завдання у районі проведення ООС, діє у Карлівці. Лікарі-стоматологи із різних куточків України приїжджають, аби воїнів-захисників не турбував зубний біль. Як облаштовані клініки та як відбувається лікування? Про це у матеріалі.

У Карлівці розташовані невеличкі пересувні вагони з усім, що необхідне для якісного лікування військових. Такі вагони називають “слонами” та “крокодилами”. Саме тут працює унікальна стоматологічна волонтерська клініка. Неподалік від селища Піски та Донецького аеропорту стоматологи облаштували сучасний центр. Нині тут щодня черга з пацієнтів – бійців, які виконують свій військовий обов’язок на передовій.

Лікар-стоматолог, волонтер Анатолій Викляк, розповідаючи про пересувні клініки, зазначив:

«Тут є сучасне й якісне обладнання. Стоматологічні кабінети оснащені на досить високому рівні. Людей звертається багато, і я навіть не можу точно сказати, скільки за сьогодні прийняв пацієнтів».

Анатолій – зі Львова. З втомленими очима, але з позитивним настроєм, він працює без зупинки. Каже, роботи вдосталь. Окрім військових, до клініки по допомогу звертаються й місцеві жителі, й всім тут допомагають безкоштовно.

«Приходять багато хто зі страхом, а йдуть із полегшенням», – говорить Анатолій Викляк.

У клініці працюють лікарі-волонтери. У вільний від основного місця роботи час вони приїжджають на фронт. Попри прифронтові умови та постійний потік клієнтів, лікарі-стоматологи знаходять час і для того, аби привозити медикаменти, бинти та антисептики на передову російсько-української війни. Там часто бракує знеболюючих…

Олексій, який є лікарем-інтерном і волонтером, із гордістю розповідає про лікувальну базу пересувної клініки:

«Тут є і КТ-обстеження, тобто 3-D обстеження пацієнта, тут є можливість працювати з мікроскопом. Шикарно загалом. Як для мене, просто прекрасно!».

Аби хоч трохи відволіктися від напруженої роботи, лікарі-стоматологи вмикають музику на телефонах. Це помітив засновник пересувної лікарні Ігор Ященко, який вирішив допомогти колегам і розвинув ідею створення власного радіо. Як говорить наш співрозмовник, робота стоматологів є дуже важкою як психологічно, так і фізично. Отже, треба додавати позитиву.

«Стоматолог працює цілий день із пацієнтами, і в принципі, робота напружена, – зазначає засновник стоматологічної волонтерської клініки Ігор Ященко. – Тому музичний фон просто потрібен для того, щоб цю обстановку зробити хоч трохи легшою».

Починаючи з 2015 року більше двох сотень стоматологів-волонтерів пролікували близько 40 тисяч людей у районі проведення АТО/ООС. Своєю роботою стоматологи пишаються. Вважають, що бійці – це обличчя Батьківщини, і гарна посмішка їм необхідна.

Лікар стоматолог-волонтер Анатолій Викляк ділиться переконанням із цього приводу:

«Наші військові й так для нас роблять багато, тому вони мусять бути справжніми орлами. Ну як же інакше?».

Дивіться у сюжеті Донеччина TV

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут