Промисловий переворот в Україні. Розповідаємо

0
32

Промислова революція – таку назву мав процес переходу від аграрної економіки, для якої характерний ручна праця, до індустріального суспільства.  Процес, який почався в Англії й поширився на Європу та США.

Сьогодні ми розповімо, як Україна почала виробляти цукор у часи промислового перевороту, та у яких містах вперше були засновані заводи.

Кінець 18 століття… В Україні вже торгують між собою підприємці, і саме це спонукає вирощувати технічні культури цукрового  буряка. У 1824 році в селі Трощин звели перший цукровий завод. Після цього в країні з’явилось 200 цукроварень. Цукрова галузь посіла перше місце у промисловості України. Друге належало суконній промисловості. В країні було 160 фабрик.

Розвивалася також військова галузь. Завод «Арсенал» у Києві, порохові заводи у Шостці, корабельні у Херсоні та Миколаєві,  металургійна промисловість, машинобудування. Кількість промислових підприємств вже у першій половині ХІХ століття сягнула 649-ти.

Вже у 40-і роки відбувся перехід від мануфактур до фабрик із застосуванням парових машин. У Києві, Луганську, у промислових центрах Донеччини,  Катеринославі створюються перші машинобудівельні заводи.

У цей час у Маріуполі відкрили судоремонтний завод. Спочатку маленька майстерня переросла у велике підприємство.

Усі ці факти вкотре доводять, що Україна має дуже потужний потенціал, основу якого заклали вже давно – під час всесвітнього промислового перевороту. Ось такі цікаві факти ми з вами сьогодні розглянули.

 

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут