Придбати сувенір та пожертвувати на арт-терапію для дітей з прифронтових районів може кожен небайдужий, долучившись до унікальної акції, яку проводить Благодійний фонд «Голоси дітей». Кожен, хто не лишається осторонь чужої біди, може купити поробку й тим самим допомогти назбирати кошти для психологічної допомоги дітям та підліткам, які вже сьомий рік живуть поблизу передової російсько-української війни.

Знімальна група телеканалу Донеччина TV – у прифронтовому Торецьку, де діє імпровізована творча майстерня. За столом – юні художники, скульптори. Нині вони, наче помічники чарівника, створюють унікальні поробки.

Ці сніжинки, сніговики та метелики стануть лотами на особливому аукціоні. Поробки дітей з міст та селищ з лінії фронту волонтери реалізовуватимуть заради благодійної мети.

Маленька жителька Торецька Оленка якраз робила сніжинки: їй необхідно за цим заняттям створити ще багато частин, щоб потім з’єднати їх в одну сніжинку.

Засновниця благодійного фонду «Голоси дітей» Олена Розвадовська показує своїй юній тезці результат її старань. Балерина, яку створила дівчинка, стала першим лотом онлайн-аукціону. Його провели у Фейсбуці на сторінці фонду Голоси дітей: https://www.facebook.com/vocukraine/photos/196705942063312.

«Ось цю балерину купила жінка з села Зайцеве, – показує Олена Розвадовська мистецькі витвори. – А ось цю купив чоловік із Німеччини. На цих іграшках ніхто не заробляє. Всі гроші, що назбирають під час акції, підуть на арт-терапію».

Засновниця благодійного фонду «Голоси дітей» Олена Розвадовська розповідає:

«Ми провели вже три заходи – виставили три лоти. Загалом – це 6 тисяч гривень. До участі в акції долучаються люди зі США, Німеччини та всіх куточків України. Перший лот виграла мешканка селища Зайцеве – вона є заступником голови ВЦА, тобто, теж людина з прифронтової території».

Волонтерка прагне зібрати фінансування на проєкт арт-терапії на 2021 рік. Художній релакс проведуть для дітей та підлітків у прифронтових містах та селах. Подібні навчання «Голоси дітей» вже успішно організовували влітку 2020 року.

Олена Розвадовська зазначає, що під час занять, на які приходять діти, їм надаються фарби, полотно і створюються умови для творчості.

«Не кожна дитина може розповісти про свої відчуття, й зокрема про свій жах від побаченого біля лінії зіткнення, словами, – розповідає вона. – І ми допомагаємо їй це зробити за допомогою фарб. Заняття проходять під наглядом наших психологів. Так ми допомагаємо дітям розкритися психологічно».

Аби більше людей дізнались про аукціон, волонтери заручились підтримкою відомих співаків, активістів, військових. Дитячі поробки на своїх сторінках у Фейсбук вже розігрували засновник “Ветерано-піци” Леонід Остальцев, співак Святослав Вакарчук, актор та режисер Ахтем Сеітаблаєв. Розіграш підкріплюють розповіддю про автора роботи, щоби якомога більше людей почули.

Детальніше дивіться у сюжеті Донеччина TV

 

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут