Чт. Лют 2nd, 2023

Співати, танцювати та навчатися навіть попри близькість бойових дій – у Мар’їнці, що поблизу лінії фронту, дітей підтримують мистецтвом. Центр дитячої творчості, що діє тут, не зачиняв свої двері навіть під час загострення. Адже це місце, де юні українці можуть відчути себе насправді вільними.

У приміщенні бібліотеки Мар’їнського районного центру дитячої творчості діти молодшого віку вивчають нові слова та пісні  англійською – разом із вчителем  вони засвоюють новорічну тему.

На іншому поверсі центру – музична студія для занять вокалом і зала, де дітей навчають грі на музичних інструментах. На урок вихованці не запізнюються. Приходять заздалегідь і одразу ж починають репетирувати. Хай навіть і у коридорі.

Кипить робота і в одній із творчих майстерень центру: дітлахи займаються бісероплетінням. Невдовзі їх творіння прикрашатимуть виставку робіт вихованців різноманітних гуртків. Експозицію розташували в одній із найбільших аудиторій закладу.

«Усі  позашкільні заняття  у Мар’їнському районному центрі дитячої творчості проводять безкоштовно. Це єдиний і такий необхідний  у прифронтовій зоні будинок культури для молоді.  Головне –  забрати дітей з вулиці,  – розповідає  директорка  Аліна Коссе, –  бо, попри перемир’я, Мар’їнка залишається небезпечною».

Аліна Коссе – директорка Мар’їнського районного  центру дитячої творчості. Вона наголошує в розмові, що творчо обдарованим дітям слід допомагати – бездарності й самі проб’ються. І треба не годувати їх щоразу смачненькою рибкою, а надати їм інструмент, що надаватиме їм змогу заробляти своїм талантом.

Центру дитячої творчості Мар’їнки невдовзі виповниться 60 років. У період активних бойових дій  він постраждав від обстрілів, але не припиняв працювати. У 2015 мало не закрився. Втім, директорка відстояла право дітей на розвиток і дозвілля.

Директорка Мар’їнського районного центру дитячої творчості зазначила, що будівлю закладу дитячого дозвілля звели з нуля. Крім того, їй вдалося згуртувати колектив, який дивиться на свого керівника з надією. Тут дбають про дітей – возять їх і оздоровлюють, показують навколишній світ. «До мене приїздять іноземці і говорять, що в них у Європі такого немає», – говорить вона.

На сьогодні цей заклад  є одним із найкращих в області.  Сюди приходять діти різного віку, щоб займатися танцями й співами, в’язанням і вишивкою,  вивчати іноземні мови та журналістику. Щоправда, каже керівниця, коштів на розвиток центру та, навіть, на елементарні матеріали катастрофічно не вистачає.

«Нам бракує інструментів для роботи, оскільки навколо в нас немає магазинів. Тому доводиться їздити, замовляти, просити», – каже  Аліна Коссе.

Нерідко на допомогу приходять міжнародні організації та волонтери. Завдяки спільним проєктам  діти  бувають за кордоном, беруть  участь у різноманітних конкурсах і фестивалях.  Аліна Коссе й сама займається волонтерством, активно підтримує  військових. Прагне, щоб дім творчості працював, щоб було кого виховувати у патріотичному дусі.

Дивіться у сюжеті Донеччина TV

 

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *