Де можна здати аналіз на коронавірус, і до якої найближчої лікарні звернутись? Відповіді на ці та інші запитання жителі Бахмутського району Донеччини можуть отримати не виходячи з дому. В Бахмуті волонтери започаткували недержавний кол-центр. І унікальність його в тому, що він об’єднує інформацію про всі віддалені лікарні та фельдшерські пункти.

Оператор Бахмутського районного кол-центру місцевого закладу первинної медико-санітарної допомоги Вероніка Гімп розповідає, що, зателефонувавши до кол-центру, пацієнт може записатися до лікаря. Таких звернень у Вероніки та її колег чи не найбільше. 40 відсотків усіх дзвінків стосуються саме питань, які раніше могла вирішити лише реєстратура поліклініки. Будь-яка людина може в телефонному режимі дізнатися інформацію щодо хвороб і сімейних лікарів. Також можна записатися на прийом до лікарів та отримати рецепт на ліки.У Бахмутському районі відстань між населеними пунктами іноді сягає 70 кілометрів. І раніше, аби завчасно записатися на прийом, людям доводилося їхати до медичного закладу.

Співзасновник кол-центру, керівник громадської організації «Український Донецький Куркуль» Ганна Петриченко наголошує:

«Особливість медицини Бахмутського району в тому, що він об’єднує 7 амбулаторій та 15 ФАПів. І тому дуже потрібен зв’язок між ними, щоби надавати допомогу швидко та якісно».

Кол-центр – це спільний проєкт волонтерів, місцевих підприємців та медиків. Він почав працювати з серпня 2020 року. Оператори пройшли навчання та отримали доступ до медичних баз даних.

Ганна Петриченко повідомляє: якщо підвищилась температура, або якийсь стан пацієнта погіршився, то він може отримати інформацію тут і зараз.

«Але співробітники кол-центру не є медиками і не призначають ліки, – наголошує співзасновник кол-центру. – Пацієнтів можуть лише направити до лікаря. Особливо це актуально в часи пандемії коронавірусу. Така комунікація дозволяє значно зменшити черги в лікарнях».

Дивіться у сюжеті Донеччина TV

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут