Вт. Бер 21st, 2023

Перші дев’ять людей здали тест на антиген коронавірусу SARS-CoV-2 на КПВВ «Новотроїцьке».  Про це  під час брифінгу з питань запобігання розповсюдженню коронавірусу на території Донецької області повідомив заступник начальника управління – начальник відділу стратегічного розвитку охорони здоров’я та забезпечення лікарськими засобами управління організації та розвитку медичної допомоги населенню департаменту охорони здоров’я ОДА Олександр Педенко.

«З 15 січня на КПВВ «Новотроїцьке» запроваджено послугу з експрес-тестування на антиген коронавірусу SARS-CoV-2, і цього дня дев’ять осіб висловили бажання пройти швидкі антигенні тести», – сказав він.

Кожен, хто перетинає лінію розмежування з боку тимчасово окупованої території, зобов’язаний встановити мобільний застосунок «Вдома». Зняття  контролю в електронному сервісі «Вдома» можливо або після завершення 14 днів самоізоляції особи,  або в разі одержання негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР,  або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2.

«У разі проходження за власним бажанням експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу, всі результати будуть занесені в систему. Після обробки цих результатів буде знято контроль у мобільному додатку «Вдома», якщо результат буде негативний. Якщо результат буде позитивний, то інформація буде передана до лікарів на тій території, куди прямувала ця людина, далі буде запропоновано епідрозслідування, обстеження і лікування хворого»,  –  пояснив Олександр Педенко.

Через дії окупантів пропуск на контрольному пункті в’їзду-виїзду «Новотроїцьке» здійснюється лише двічі на тиждень – у понеділок і п’ятницю.

Нагадаємо, 5 січня 2021 року Кабінет Міністрів України Постановою про карантин вніс зміни до правил припинення самоізоляції осіб, які прибули з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, АР Крим та м. Севастополя.

Постановою передбачається, що для протидії поширенню COVID-19 та моніторингу самоізоляції для осіб, які прибувають із тимчасово окупованих територій, використовується електронний сервіс «Вдома». У разі неможливості встановлення такого мобільного додатка особа підлягає обсервації.

Згідно з оновленим алгоритмом самоізоляції не підлягають особи (якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті із хворою на COVID-19 особою):

  1. особи, які не досягли 12 років;
  2. особи, які мають намір вступити до закладів освіти, розташованих на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі;
  3. здобувачі освіти, які навчаються в закладах освіти, розташованих на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі;
  4. один з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників, інших законних представників чи інших осіб, уповноважених одним із батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників, які супроводжують осіб, зазначених вище підпунктах;
  5. працівники представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні.

Самоізоляція припиняється за таких умов:

  • після 14 днів (термін самоізоляції) у разі відсутності симптомів;
  • після отримання негативного результату ПЛР-тесту;
  • після отримання негативного результату експрес-тесту на визначення антигена, який проведено після перетину контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території та виїзду з них.

Послуги з тестування експрес-тестами на визначення антигену будуть безкоштовними для громадян України. Наказом МОЗ № 19 від 11 січня 2021 року розподілена партія експрес-тестів у кількості 1,8 млн.

Забезпечення функціонування пунктів тестування на контрольних пунктах в’їзду на тимчасово окуповані території покладено на Донецьку, Луганську, Херсонську обласні державні адміністрації.

 

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *