Сб. Січ 28th, 2023

За ініціативи Генерального штабу ЗС України розпочато реалізацію пілотного проєкту «Курс гірської підготовки». Метою цього проєкту є вдосконалення гірської підготовки українських військових, надання майбутнім інструкторам альпіністської справи необхідних знань та навичок для подальшої підготовки захисників.

Курс, що проводиться спільно з Федерацією альпінізму і скелелазіння України, складається з зимового і літнього блоку. У ньому братимуть участь військовослужбовці навчальних центрів та військових частин Сухопутних військ, Десантно-штурмових військ, морської піхоти та курсанти випускних курсів вищих військових навчальних закладів ЗС України.

Під час зимового курсу військові здійснять тривалий піший марш гірською місцевістю, сходження на вершини категорійними альпіністськими маршрутами, пройдуть заняття з лавинної безпеки, організації страховки і самостраховки, транспортування умовно постраждалого на великі дистанції тощо. Також військовослужбовці проведуть ночівлю в сніжній печері (іглу) на висоті 1400 метрів.

Учасники курсу поділені на групи, для кожної з яких активна фаза підготовки триватиме чотири дні. За цей час військовослужбовцям належить подолати загалом близько 60 кілометрів із перепадами висот понад 1200 метрів, з яких не менше 25% дистанції долатимуть темної пори доби та здійснять сходження на найвищу вершину України – гору Говерла.

Очікується, що в пілотному проєкті братимуть участь близько 100 військовослужбовців ЗС України.

На квітень-травень цього року запланований літній тижневий Курс в одному зі скельних районів України. Після його завершення та успішного складання іспитів учасники курсу отримають посвідчення і нагрудний значок «Альпініст України».

Довідково:
5% території України займають гори, а в окупованій Автономній Республіці Крим – до 20%. Окрім цього, Донецький індустріальний район, який є найбільш урбанізованим в нашій державі, нараховує велику кількість териконів. Тільки біля вугільних шахт відомо близько 700 териконів висотою до 200 м.

 

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *