Перенесення робочих днів через свята можуть скасувати, – це передбачено законопроєктом №4597, який зареєстрували в Верховній Раді. 

У документі пропонують заборонити перенесення вихідних і робочих днів на підприємствах, установах або організаціях. Тобто, в разі, коли святковий або неробочий день збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.

«Надмірна кількість переносів робочих днів негативно впливає на продуктивність праці, мінімізує можливості роботи з інвесторами та донорами і в цілому формує негативну репутацію бізнес-потенціалу України в світі», – йдеться у повідомленні.

Підкреслюється, що перенесення робочих днів є «типовою радянською традицією, яка до сих пір зберігається в деяких пострадянських країнах, зокрема в Росії». Також зазначено, що перенесення робочих днів призводить до 6-денного робочого тижня, іноді – два рази на місяць, що є порушенням законодавчих вимог до мінімального часу відпочинку працівника, які не можуть бути знижені.

«Разом із тим, перенесення робочих днів іноді призводить до 4 неробочих днів поспіль, що знижує трудову мотивацію, а також негативно впливає на можливість людини адаптуватися до робочого дня, наступного за довгими вихідними», – підкреслила голова комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова, яка є одним із авторів документу.

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут