Герою посмертно присвоїли звання «Почесний громадянин Маріуполя»

Юрію Соловйову, який загинув під Іловайськом, присвоїли звання «Почесний громадянин Маріуполя». Таке рішення ухвалили на сесії Маріупольської міської ради, 27 січня.

Дивіться у сюжеті Донеччина TV

Клопотання про присвоєння почесного звання було надано колективом військової частини 3057 Національної гвардії України. Військовослужбовця було відзначено за особисту мужність, відвагу, зразкове виконання військового обов’язку, самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.

Юрій Соловйов народився у місті Антрацит на Луганщині у 1979 році. До Маріуполя його родина переїхала, коли Юрій ще був школярем. Вчився у Харківській філії університету внутрішніх справ.

У травні 2014-го поповнив лави Збройних сил, служив у званні солдата санітарним інструктором спеціального призначення резервного батальйону оперативного призначення «Донбасс» (військова частина 3027) Північного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України. Брав участь у антитерористичній операції в Слов’янську, Кураховому та Іловайську на Донеччині.

29 серпня 2014-го після розстрілу колони ЗСУ під час прориву з оточення, ідучи так званим «гуманітарним коридором» зник безвісти.

За чотири роки суд визнав його загиблим.

Після загибелі Юрія Соловйова нагородили посмертно державними відзнаками. Серед них орден «За мужність» 3-го ступеню. Його ім’я занесли у Книгу пам’яті полеглих захисників Донеччини.

 

 

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут