Сб. Лют 4th, 2023

35 кущів білих троянд прикрашатимуть пам’ятник Чорнобильцям у Краматорську. Квітів висадили за кількістю років від дня найбільшої в Європі техногенної катастрофи, яка сталася на Київщині.

До акції долучилися герої-ліквідатори, небайдужі містяни та представники Донецької обласної державної адміністрації. Після висадки кущів учасники акції поклали живі квіти до меморіалу. Таким чином, вшанували пам’ять тих, хто у перші хвилини кинувся гасити пожежу на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції.

Вогонь здійнявся після вибуху на реакторі, з подальшим викидом у повітря радіоактивних речовин. Шансів вижити у вогнеборців не було. Вони отримали великі дози опромінення. Тоді на ліквідацію наслідків аварії із колишнього СРСР відправили людей різних спеціальностей. Лише з одного міста Маріуполя призвали на роботи близько двох тисяч громадян.

Загалом, на ліквідацію наслідків аварії залучили понад 600 тисяч людей. Зупинити активне виверження радіоактивних речовин із зруйнованого реактора вдалося лише в кінці травня 1986.

Керівництво Радянського Союзу в перші дні приховували машстаби руйнування на четвертому енергоблоці.

Від angelina

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *