Пт. Чер 2nd, 2023

“Нью-Йорк – Іловайськ: Вибір ” – виставку до 7-ї річниці звільнення міст північної частини Донеччини від проросійських бойовиків відкрили у Краматорську. Її присвятили пам’яті воїна добровольчого батальйону “Донбас” Маркіяна Паславського, який загинув в Іловайську в 2014 році, у віці 55 років.

Народився Маркіян в українсько-американській родині на Манхеттені в Нью-Йорку. Його батьки емігрували до США у 1944 році. Він закінчив елітну військову академію Вест-Пойнт, служив у 75 полку рейнджерів, залишив армію у ранзі майора. Переїхав в Україну в 1990 році.

Маркіян Паславський був активним учасником Революції Гідності, зокрема брав участь у протистояннях в центрі Києва 20 лютого 2014 року. З початком війни на сході України Паславський у квітні 2014 року приєднався до батальйону «Донбас». У квітні того ж року прийняв українське громадянство. Серед побратимів мав позивний «Франко» – на честь українського письменника. Нині він похований на Аскольдовій Могилі у Києві. На його честь там встановили пам’ятний знак.

Серед експонатів виставки – фотографії із особистого архіву Маркіяна, особисті речі та військові нагороди. Ініціаторами такої виставки стала сама родина Маркіяна Паславського. Підтримали ідею Музей української діаспори, Музей історії міста Києва, Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності, бійці добровольчого батальйону “Донбас” та Донецький обласний краєзнавчий музей.

На відкритті був присутній і голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко. Хвилиною мовчання вшанувати пам’ять тих військових, які віддали своє життя за свободу рідної землі.

Від angelina

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *