Пн. Бер 20th, 2023

Рада схвалила закон для врегулювання заборгованості за газ. За таке рішення проголосували 303 народні депутати. Про повідомляє сайт Верховної Ради.

Документ визначає організаційні та економічні заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу. Дія документу поширюється на відносини із врегулювання заборгованості за спожитий природний газ, послуги його розподілу та транспортування.

Закон передбачає порядок участі суб’єктів ринку у процедурі врегулювання заборгованості за “блакитне паливо” та послуги з його транспортування. Крім того, на законодавчому рівні закріплюються шляхи та механізми врегулювання такої заборгованості, які полягають у проведенні взаєморозрахунків із залученням коштів держбюджету, реструктуризації залишку непогашеної заборгованості на визначених законом умовах.

Це має забезпечити належний розподіл коштів та унеможливити подальше утворення та накопичення заборгованості газорозподільних підприємств перед оператором ГТС. Також закон має посилити відповідальність за порушення на ринку природного газу, серед встановленого порядку розрахунків.

Від angelina

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *