Пандемія короновірусної хвороби вносить зміни у звичний уклад нашого життя. Разом з необхідністю носіння масок у громадських місцях, дотримання соціальної дистанції та рядом інших обмежувальних заходів, мешканці країни все частіше стикаються з необхідністю отримання СОVID- cертифікатів.

На жаль, Донецька область стрімко наближається до червоного рівня епідемічної небезпеки. Отримання СОVID- cертифікатів набуває надзвичайного актуальності. Що ж таке СОVID- cертифікат та де його можна отримати?

Як отримати сертифікат прописано в Постановах Кабінету Міністрів України від 29 червня 2021 р. № 677 та від 13 вересня 2021 року № 954. COVID-сертифікат – документ в електронній формі, що підтверджує вакцинацію від COVID-19, негативний результат тестування або одужання особи від зазначеної хвороби, який формується та видається уповноваженою установою держави, містить персональні дані власника і передбачає можливість автоматизованої перевірки чинності документа та його належності власникові.

Формування COVID-сертифіката здійснюється на підставі відомостей, що містяться та надходять з центральної бази даних для формування у сертифікаті відомостей, та Єдиного державного демографічного реєстру або е-паспорта/е-паспорта для виїзду за кордон.

Існує 2 види сертифікатів: внутрішній та міжнародний.

Внутрішній COVID-сертифікат України – сертифікат, виданий в Україні та призначений для використання на території України, який формується у разі виявлення бажання запитувача, підтверджує вакцинацію від COVID-19, негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби та не містить медичних даних власника; невід’ємною частиною зазначеного сертифіката є відцифрований образ його обличчя, що відображається в е-паспорті/е-паспорті для виїзду за кордон;

Міжнародний COVID-сертифікат України виданий в Україні та призначений для використання на території України та за межами України сертифікат, що підтверджує вакцинацію від COVID-19, негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби (UA COVID Сertificate). Формування міжнародного сертифіката здійснюється з використанням Порталу Дія, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія.

Внутрішній сертифікат формується за бажанням запитувача виключно з використанням мобільного додатка Порталу Дія одночасно з формуванням міжнародного сертифіката з використанням мобільного додатка Порталу Дія та на підставі відомостей, які надійшли для формування зазначеного міжнародного сертифіката з центральної бази даних та Єдиного державного демографічного реєстру або е-паспорта/е-паспорта для виїзду за кордон.

Для зручності використання міжнародні та внутрішні сертифікати, що підтверджують вакцинацію від COVID-19 однією дозою дводозної вакцини, мають жовтий колір (жовті сертифікати), а однією дозою однодозної вакцини та двома дозами дводозної вакцини – зелений колір (зелені сертифікати).

Жовтий COVID-сертифікат – це «перепустка» для жовтого та помаранчевого рівня епіднебезпеки.

  • Коли можна його отримати? Отримати його можна після першого щеплення дводозною вакциною від COVID-19 .
  • Де можна його отримати? На платформі «Дія»: цифровий у Вашому смартфоні, паперовий- завантажити з порталу та надрукувати.
  • Скільки буде діяти? 120 днів з моменту щеплення.

Зелений COVID- сертифікат – це «перепустка» для червоного рівня небезпеки.

  • Коли можна його отримати? Після другого щеплення дводозною вакциною від COVID-19 або з 14-го дня після щеплення однодозною вакциною від COVID-19
  • Де можна його отримати? На платформі «Дія»: цифровий у Вашому смартфоні, паперовий- завантажити з порталу та надрукувати.
  • Скільки буде діяти? 365 днів з моменту щеплення.

В разі встановлення на території області червоного рівня епіднебезпеки, робота закладів освіти можлива тільки, якщо 100% працівників мають зелені COVID- сертифікати. Крім того, робота закладів громадського харчування, ТРЦ та інших розважальних закладів, театрів, кінотеатрів, непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес- центрів, робота закладів культури, хостелів , готелів тощо, проведення масових заходів можлива, якщо весь персонал та всі відвідувачі закладів чи заходів, крім осіб до 18 років, будуть мати зелені COVID–сертифікати.

Потурбуватися про себе та про своїх близьких, вакцинуємося від коронавірусу і отримаємо COVID–сертифікати!

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут