Нд. Лют 5th, 2023

МОЗ України запропонувало посилити карантинні обмеження для регіонів у «жовтій» зоні та зменшити термін дії «жовтих» COVID-сертифікатів. Про це на засіданні уряду 24 листопада заявив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

«Громадські установи, заклади культури, ресторани, спортзали тощо можуть працювати, тільки якщо весь персонал вакцинований принаймні однією дозою, має негативний тест або сертифікат про одужання. Ця вимога також поширюється на відвідувачів», – повідомив міністр.

Раніше ці суб’єкти господарювання могли обирати, як працювати у «жовтій» зоні: або не перевіряти документи про вакцинацію та результати тестів та працювати з обмеженнями за площею, або перевіряти та працювати без обмежень.

Зазначається, що однієї наявності документів недостатньо, слід зчитувати QR-код для того, щоб переконатися, чи є документ чинним. Без зчитування документа через «Дію» він вважається ненаданим та неперевіреним, за це власника закладу можуть оштрафувати на суму від 34 до 170 тис. грн.

Також дія «жовтого» сертифікату буде скорочена вчетверо: зі 120 до 30 днів. Це має стимулювати українців завершити вакцинацію якнайшвидше.

Зміни набудуть чинності через 7 днів після публікації.

Читайте також:

Від angelina

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *