Пт. Бер 24th, 2023

Третій рік поспіль у незаконному ув’язненні. Російські окупанти тримають у полоні 60-річну Людмилу Гусейнову. Жінка з 2014 року опікувалася правами дітей-сиріт та напівсиріт з прифронтового Приморського. 

Про це йдеться на офіційній сторінці у ФБ уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової.

До початку військових дій Людмила Гусейнова жила у Новоазовську районі (нині окупована територія). Працювала інженером. У 2014 році започаткувала всеукраїнський рух захисту прав дітей, що опинилися у жахливих умовах існування на лінії фронту. До арешту опікувалася правами сиріт з окупованого села Приморське.

“Жінка організувала регулярний збір гуманітарної допомоги для вихованців Новоазовського інтернату, який не встигли евакуювати з окупованої території. Гуманітарну допомогу до інтернату доправляли приватним транспортом. За допомогою небайдужих Людмила створила в інтернаті бібліотеку української літератури, придбала комп’ютер”, – йдеться у повідомленні.

Заарештували жінку у жовтні 2019 року на робочому місці. Російські окупанти провели вдома у Людмили “обшуки” та вилучили техніку й засоби зв’язку. Рідні жінки дізналися про затримання від її директора. Протягом двох місяців вони не знали її долю.

Згодом з’ясувалося, що Людмилу Гусейнову тримали у в’зниці “Ізоляція” у тимчасово окупованому Донецьку. Жінку катували. Через 40 днів її перевели у СІЗО та звинуватили у “шпигунстві”.

За даними повідомлення Людмили Денісової, через катування у затриманої загострились хронічні панкреатит та гіпертонія. Жодної медичної допомоги жінка не отримує.

  • Нагадаємо, слідчі СБУ розслідують кримінальне провадження щодо Дениса Куликовського, одного з колишніх ватажків терористичної «ДНР», який очолював незаконну в’язницю в Донецьку.

Від angelina

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *