Пт. Чер 9th, 2023

Кожен, хто залишається у Донецькій області, не лише наражає себе на небезпеку, а й погіршує економічне становище регіону. Начальник Донецької ОВА оприлюднив дані щодо ситуації з промисловістю в області.

Відтак, зазначено, що через повномасштабне вторгнення рф на територію України валовий регіональний продукт Донеччини скоротився вдвічі порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Виробничі потужності

Знищено майже 15% потужностей промисловості, пошкоджено – 25%. Значна частина підприємств, що припинили роботу, знаходиться на тимчасово окупованій території. Зокрема, Азовсталь, комбінат Зота Некрасова. Серед “заморожених” підприємств на вільній території – Авдіївський коксохім та НКМЗ.

Вугілля

Дві шахти у Донецькій області повністю припинили свою свою роботу, що призвело до змешшення видобуику вугілля вдівічі. “Це додатковий удар по вугільній галузі, яка і до повномасштабного вторгнення перебувала у серйозній кризі та потребувала великих дотацій”, – зазначив Кириленко.

Газ, вода, електропостачання

В області повністю зупинено газопостачання. Знеструмлено 315 населених пунктів. Також є проблеми з постачанням води.

2 з 4 ТЕС – Вуглегірська і Миронівська – заблоковані окупаційними військами. Ще одна – Слов’янська – зупинена внаслідок обстрілів. За даними Донецької ОВА, через це область втрачає близько 1 млрд грн податків на рік.

Агропромисловий комплекс

Від 24 лютого 38% засіяних територій Донеччини нині під окупацією ворога. Вдалося зібрати урожай озимих та засіяти 68% від запланованих ярих культур. В області продовжує працювати 21 із 55 тваринницьких підприємств.

Щодо роботи хлібокомбінатів. З 13 залишається працювати лише 5. Їхня робота сильно ускладнена відсутністю газу.

Робота банків

Майже в 20 разів менше відділень банків працює нині на Донеччині. Це 15 відділень двох банків (Ощадбанк і Приватбанк).

“Підприємці знаходять можливості забезпечувати жителів Донеччини товарами першої необхідності, однак економічна ситуація в області залишатиметься скрутною, аж поки ЗСУ не виженуть окупантів”, – підсумував Павло Кириленко.

Нагадаємо, на Донеччині нині здійснюється евакуація потягом лише з одного залізничного вокзалу – у Покровську. Детальніше про роботу вокзалу під час війни для Донеччина TV розповіла Ірина Сердюк, начальниця вокзалу станції “Покровськ”.

Підписуйтесь на наш телеграм-канал, аби дізнаватися актуальні новини Донеччини у своєму смартфоні!

Від angelina

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *