Чт. Бер 30th, 2023

Середній розмір підвищення пенсійних виплат склав 169,72 грн. Загалом пенсійним фондом на Донеччині перераховано 53 тисячі виплат. 

Відповідно до статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» в червні працюючі пенсіонери вже отримали перераховані з 1 квітня розміри пенсій з доплатою за квітень та травень.

Перерахунок пенсії зроблено одразу після отримання від податкової служби звітності про сплату роботодавцями єдиного соціального внеску за 1 квартал.

Про це повідомляє Головне управління Пенсійного фонду України у Донецькій області.

Відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2022 рік” у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 1 934 до 2 027 грн з 1 липня будуть виплачені в перерахованому розмірі:

  • мінімальні пенсії;
  • доплати за понаднормативний стаж для непрацюючих пенсіонерів;
  • пенсії за особливі заслуги перед Україною;
  • мінімальні пенсійні виплати особам з інвалідністю внаслідок війни та аварії на ЧАЕС, учасникам бойових дій;
  • підвищення ветеранам війни та членам їх сімей, жертвам нацистських переслідувань;
  • державна адресна допомога на догляд особам з інвалідністю внаслідок війни та надбавка на утриманців «військовим» пенсіонерам;
  • мінімальні пенсійні виплати шахтарям;
  • надбавки донорам тощо.

Зазначимо, що з 1 жовтня відбудеться перерахунок пенсій у зв’язку зі зміною мінімальної заробітної плати з 6 500 до 6 700 грн для непрацюючих осіб 65 і більше років та які мають страховий стаж не менше 35 років для чоловіків та 30 років для жінок зі збільшенням мінімального розміру пенсій за віком до 2 680 грн.

Зміни у розмірі пенсійних виплат також торкнуться і пенсіонерів інших вікових категорій.

Відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2022 рік” у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 2 027 до 2 093 грн з 1 грудня будуть перераховані пенсії та інші зазначені вище складові.

Детальніше про пенсійні виплати у програмі “Про важливе” – Начальник ГУ ПФУ у Донецькій області Наталія Рад.

Підписуйтесь на наш телеграм-канал, аби дізнаватися актуальні новини Донеччини у своєму смартфоні!

Від angelina

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *