Вт. Тра 30th, 2023

Центр реабілітації наркозалежної молоді вимушений був двічі евакуюватися. Спочатку з Донецька, потім зі Святогірська.

У 2014 році не було можливості навіть вивезти майно – у березні цього року виїхали пацієнти разом із командою.

Подвійна евакуація Комунальна установа «Обласний центр соціально-психологічної реабілітації» веде свою історію з 2004 року. Тоді на Донеччині багато молодих людей отримали шанс позбавитися наркологічної та алкогольної залежності. У закладі, який розташовувався в будівлі колишнього лікувального корпусу Донецької психоневрологічної лікарні №2 могли одночасно приймати до 60 людей. Вони постійно перебували під наглядом фахівців й отримували цілодобову допомогу.

У 2014 році, коли росія підступно окупувала частину території України, Центру довелося евакуюватися з Донецька до Святогірська і починати все спочатку. Під час вимушеного переїзду не було можливості навіть забрати всі власні речі, не кажучи вже про майно реабілітаційного центру. На новому місці заклад зміг приймати вже не 60, а 15 людей, які потрапили у складні обставини через вживання наркотиків та алкоголю.

24 лютого 2022 змусило ще раз прийняти рішення про евакуацію. Тепер вже не через окупацію, а повномасштабну війну з боку підступних сусідів. Росія не полишила планів захопити всю територію Донецької області…

Як сьогодні працює Центр реабілітації наркозалежної молоді?

13 березня вся команда Центру реабілітації наркозалежної молоді вдруге змінила місцеперебування. Вони скористалися можливістю релокації та виїхали до Уманського району Черкаської області.

«У нас було багато версій куди поїхати. Це і Луцьк, і Львів, і Ровно… Вже навіть виїхали. Автобус виділила Обласна державна адміністрація, і ми поїхали. Окрім того, були й власні автівки. Чому саме сюди? Раніше тут був адаптаційний центр, куди приїжджали люди після реабілітації, щоб підготуватися до нового життя поза реабілітацією. До нашого приїзду цей центр переїхав в іншу будівлю, а ми оселилися тут», – розповів завідуючий господарством Центру Василь Морозов.

Сьогодні, як і в Донецьку та Святогірську, Центр продовжує свою роботу і знову допомагає тим, хто цього потребує. У Центрі проводять психологічну реабілітацію та надають консультації, проходять спеціальні заняття по 12-кроковій програмі, групові та індивідуальні тренінги.

«Я вважаю ударною силою програми саме групову терапію. Вона допомагає наркозалежним людям отримати підтримку, соціалізуватися. Це дуже важливо для них. Річ у тому, що багато наших клієнтів пройшли непростий шлях. Вони страждали від відчуття провини і непорозуміння, розчарування і недовіри. Через пагубну залежність багато хто втратив родину, друзів. Але шанс це змінити є у кожної людини. І вони мають ним скористатися», – каже практичний психолог Людмила Тимошенко.

Всі соціальні послуги Центр реабілітації наркозалежної молоді надає безоплатно і в обсягах, визначених державним стандартом. У закладі враховуються потреби людей, забезпечуються конфіденційність та рівні права жінок та чоловіків. Центр організовує комфортні умови для проживання й забезпечує харчами та засобами гігієни осіб, які потребують реабілітації. Допомогу отримують від гуманітарних організацій, місцевої церкви.

«Тут тиша, свіже повітря, багато зелені. Поряд ставочок з рибою, і ми часто ходимо рибалити. У нас є власні городи. Ми самі вирощуємо огірки, помідори та інші овочі й фрукти. Своє молоко від корови, є дві маленькі кізочки, порося… Ми всі живемо однією сім’єю, тож і працюємо всі разом», – каже Василь Морозов.

Є тут і трудотерапія. Проте не в тому вигляді, як було колись. Люди, які тут мешкають, мають приймати якусь участь у спільному житті. Тож, якщо вони самостійно не виявляють бажання щось робити, то отримують якісь прості завдання – навести лад у будинку, прополоти грядки тощо. Все це відбувається без будь-яких насильницьких дій. Рівний – рівному.

«Я також колись попав під цю залежність. Зрозумів це лише тоді, коли життя почало руйнуватися. Вирішив спробувати все змінити й звернувся до Центру. А тепер вже сам намагаюсь підтримати таких людей. Я їх розумію, бо сам пройшов цей шлях. Тому зараз допомагаю у програмі «Рівний рівному», – говорить завідуючий господарством Центру Василь Морозов.

  • Центр реабілітації наркозалежної молоді приймає людей за адресою: Уманський район, село Осітна.
  • Отримати консультацію можна за телефоном +380506670684.

Рекомендуємо до перегляду“Перлина Донеччини” подорожує Закарпаттям: Людмила Котельникова про Мобі-кепм “Арт-квест”

Підписуйтесь на наш телеграм-канал, аби дізнаватися актуальні новини Донеччини у своєму смартфоні!

Від angelina

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *