Чт. Лют 9th, 2023

Отримати свідоцтво про факт народження або смерті мешканці прифронтових або тимчасово окупованих територій можуть без наявності документів. Для цього необхідно звернутися до РАЦСів, які працюють в інших областях України.

Юрист благодійного фонду «Право на захист» у Вінниці Микита Афонін наголошує, що Уряд розширив перелік осіб, які можуть звертатися по такі документи.

“Ми допомагаємо з оформленням вже на підконтрольній Уряду України території, звертаємось до РАЦСу щодо видання такого свідоцтва. Якщо вдається зібрати документи, РАЦС видає свідоцтво про факт смерті або народження. Якщо ні – ми звертаємось до суду щодо визнання факту. Практика показує, що суд іде на зустріч усім. Наприклад, особисто мені не відомо випадків, коли суд відмовився визнавати факт смерті особи, якщо звертаються родичі або ще хтось”, – зазначив Микита Афонін.

Нагадаємо, в Україні з’явиться координаційний штаб з питань деокупованих територій. Його очолить міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

Підписуйтесь на наш телеграм-канал, аби дізнаватися актуальні новини Донеччини у своєму смартфоні!

Від angelina

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *