Нд. Бер 26th, 2023

Спецпроєкт «Літопис Донеччини» – це трилогія документальних фільмів про невідомі сторінки історії Донеччини. Стрічки створені творчим колективом  телеканалу Донеччина.TV до 30-річчя Незалежності України. Перша серія проєкту про місто Бахмут.

Одне з провідних місць посідає старовинний Бахмут. Засноване у 1571 році  місто-фортеця за час своєї півтисячолітньої історії виросло до високорозвиненого промислового та культурно-освітнього центру.

Соляні промисли й солеварні, які споконвіку діяли на території  Бахмута, сприяли економічному піднесенню міста. Іноземні інвестиції, вкладені у ХІХ – на початку ХХ століття, забезпечили формування й розвиток тут скляного, алебастрового, цегельного та низки інших підприємств. Завдяки соляним копальням та заводу шампанських вин Бахмут до останнього часу був улюбленим місцем для туристів зі всіх регіонів України. А потужний залізничний вузол та автомобільні магістралі, що проходять через Бахмут,  забезпечували  його особливу логістичну унікальність . П’ять років тому місто, що за радянських часів називалось «Артемівськ», нарешті повернуло свою історичну назву.

У 2022 році повномасштабне російське вторгнення й наближення лінії фронту до Бахмута розділило історію міста на «до» та «після». А на початку 2023 року російські терористи нищівними обстрілами завдали Бахмуту значних руйнувань. Втім, українські воїни-захисники продовжують мужньо боронити місто від ворога і відбивають усі атаки російських загарбників від Бахмуту.

Розкрити сторінки і загадати історію старовинного міста можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=p2Cbb3ImXW0

 

 

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *