Нд. Чер 4th, 2023

На онлайновій дискусії, організованій профільним комітетом Верховної Ради України, начальник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко виступив із промовою про відновлення місцевого самоврядування на деокупованих територіях. Він поділився з учасниками зустрічі досвідом Донеччини, де за восьмий рік війни було успішно організовано місцеве самоврядування, а також недавнім досвідом деокупованих Лиманської та Святогірської громад.

За практикою, впроваджуваною з 2014 по 2022 рік, функціонування військово-цивільних адміністрацій слугувало фактором стабілізації ситуації, ефективного та швидкого вирішення місцевих питань. За словами Павла Кириленка, немає сумнівів, що такий формат місцевого самоврядування необхідно зберегти на деякий час після перемоги.

Очільник області зауважив, що приклад Маріупольської міськради, де депутати відмовляються проводити засідання з представниками партій Шарія та ОПЗЖ, є показовим. Він вважає, що відновлення роботи місцевих рад, обраних на виборах 2020 року, може призвести до присутності колаборантських сил в органах місцевого самоврядування, що недопустимо.

Павло Кириленко також зазначив, що у процесі відновлення місцевих рад потрібно враховувати думки й інтереси місцевих жителів та враховувати важливість збереження єдності та цілісності України.

Окрім того, очільник області звернув увагу на необхідність створення ефективної системи контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування та запобігання можливості впливу колаборантських сил на їхню роботу.

У підсумку Павло Кириленко наголосив на важливості збереження формату військово-цивільних адміністрацій на деокупованих територіях після перемоги та підкреслив, що це є необхідним кроком для забезпечення стабільності та ефективного вирішення місцевих питань.

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *