Нд. Чер 4th, 2023

Щороку 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Пам’ятна дата встановлена Верховною Радою України у 2017 році на вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету й територіальної цілісності нашої держави.

Дата була обрана не випадково. Саме цього дня – 14 березня 2014 року на полігоні в Нових Петрівцях вже більше 500 бійців самооборони Майдану (Народного Віче) почали підготовку до участі в боротьбі за суверенітет і територіальну цілісність України.

Формування першого добровольчого батальйону дев’ять років тому відбувалося за участю чоловіків і жінок, які самоорганізувалися та вирушили на схід України – на захист нашої держави та її суверенітету.

Сьогодні Україна переживає найбільше випробування у своїй новітній історії. Після  повномасштабного збройного вторгнення військ рф на територію України на боротьбу з російським агресором за незалежність і територіальну цілісність своєї країни вийшли тисячі патріотів Батьківщини. Завжди, у найважчі часи нашої історії, знаходилися відважні, які добровільно брали зброю до рук і ставали на захист своєї землі. У різні історичні епохи це були воїни Русі-України, лицарі Костянтина Острозького, козаки Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького, Івана Виговського та Івана Мазепи, воїни Армії Української Народної Республіки та Галицької армії Західноукраїнської Народної Республіки, Антигітлерівської коаліції часів Другої світової війни, Української Повстанської Армії мужньо здобували героїчні перемоги й віддавали свої життя за українську землю.

Нині добровольцем став увесь Український народ: ті, хто прийшов до центрів комплектування та поповнив ряди Збройних Сил України; ті, хто став до лав територіальної оборони; ті, хто всіляко допомагає захисникам і готовий стати до їхніх лав завтра. Спільна готовність співвітчизників добровільно стати на захист України є вирішальною запорукою нашої Перемоги.

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *