Чт. Чер 1st, 2023

З квітня пацієнти почнуть отримувати електронний рецепт для придбання рецептурних ліків за власні кошти. Виняток – окуповані території та райони проведення бойових дій.

Е-рецепт пошириться на всі рецептурні ліки, які зареєстровані в Україні та містяться в Держреєстрі лікарських засобів. Рішення буде впроваджуватися поступово з можливістю використання паперових рецептурних бланків у разі відсутності електроенергії чи звʼязку в медичному закладі.

«Виписати рецепт можуть лікарі всіх спеціальностей державних, комунальних чи приватних клінік, або ж лікар-ФОП. Важливо, що електронний рецепт можна буде отримати у будь-якого лікаря, незалежно від наявності декларації. Водночас пацієнт має бути обов’язково зареєстрований в Електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ) – це проста процедура, яку може швидко здійснити будь-який лікар» – йдеться у повідомленні МОЗ.

Електронний рецепт спростить аптечним закладам виконання вимог законодавства щодо рецептурного відпуску лікарських засобів. І головне – таке рішення сприятиме захисту здоровʼя пацієнта, відповідальному вживанню рецептурних лікарських засобів та надійному контролю за їх відпуском.

Під час огляду лікар сформує електронне призначення із зазначенням діючої речовини, дозування, тривалості курсу та інструкції з прийому ліків. Після цього пацієнт отримує номер електронного рецепта та унікальний код його погашення.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я, придбати ліки за електронним рецептом в аптеці можна протягом 30 чи 10 днів (для наркотичних/психотропних препаратів). Для того, щоб придбати ліки, достатньо повідомити фармацевту потрібні реквізити – номер рецепта та код погашення. Фармацевт запропонує наявні в аптеці лікарські засоби, які містять необхідну діючу речовину. Таким чином, можна обрати ліки відповідно до власного бюджету.

Система Е-рецептів є зручною, зокрема, для тих людей, які мають гостре чи хронічне захворювання, потребують продовження лікування чи профілактики. Адже електронний рецепт на потрібні ліки можна буде отримувати дистанційно, звернувшись до свого сімейного лікаря доступним засобом зв’язку.

Із введенням е-рецепту призначення завжди будуть доступні у смартфоні пацієнта. У разі відсутності такого гаджету, лікар зможе зробити призначення на паперовому рецептурному бланку. Також лікар випише паперовий рецепт за відсутності світла чи зв’язку в медичному закладі.

На сьогодні електронний рецепт є одним із найпоширеніших електронних медичних інструментів в Україні. Так лише у Донецькій області було виписано понад 2,6 тис. електронних рецептів на антибіотики та ще понад 100 – на наркотичні (психотропні) лікарські засоби.

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *