Чт. Чер 1st, 2023

Центр національно-патріотичного виховання «Незламність» провів на базі Освітнього хабу «Донеччина» (м. Київ) тренінг за авторською  програмою «Національно-патріотичне виховання на деокупованих територіях».

Учасниками заходу стали 19 педагогів Селидівської, Соледарської, Вугледарської, Мирноградської, Великоновосілківської, Лиманської, Краматорської, Мар`їнської, Маріупольської ТГ Донецької області.

Автори тренінгової програми – завідувач відділу національного виховання, позашкільної та громадянсько-історичної освіти ДонОблІППО Андрій Дубяга і методистка відділу національного виховання, позашкільної та громадянсько-історичної освіти ДонОблІППО) Олена Золотар поставили своїм завданням допомогти освітянам оволодіти практичними навичками організації та здійснення виховної роботи з учнівською та батьківською спільнотою на деокупованих територіях.

Під час тренінгу в інтерактивній формі учасники опрацювали 4 блоки: «Інформаційна гігієна», «Мінна безпека», «Міжнародне гуманітарне право», «Національно-патріотичне виховання».

Блок «Інформаційна гігієна» був спрямований на набуття позитивних навичок поводження з інформацією та формування інформаційних шаблонів, уміння навчити молоде покоління розпізнавати маніпуляції.

Блок «Мінна безпека» спрямований на набуття навичок безпечної поведінки, ознайомлення населення з правилами поводження з вибухонебезпечними предметами.

Вправи блоку «Гуманітарне право» озброїли учасників знаннями та навичками з формування моделей безпечної поведінки на основі міжнародного гуманітарного права, у тому числі під час окупації, й уміннями диференціювати законні та незаконні цілі у війні.

Усвідомлення значення вчинків людей, що ґрунтуються на патріотизмі, засвоєння навичок непрямих виховних впливів на молодь, усвідомлення важливості активного громадянства – саме на це були спрямовані вправи, запропоновані у блоці «Національно-патріотичне виховання».

«Мінімум теорії, максимум практики!» – саме такі слова стали гаслом проведеного тренінгу.

За інформацією департаменту освіти і науки облдержадміністрації

 

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *