Вт. Бер 28th, 2023

На сьогоднішній день більше 62% маріупольців визначилися у виборі лікаря. Таким чином, Маріуполь увійшов до двадцятки міст України, які отримали максимальне фінансування на систему первинної охорони здоров’я.

Про це сьогодні на брифінгу повідомила директор департаменту охорони здоров’я Світлана Макарова, передає прес-служба Маріупольської міськради.

«Сума фінансування склала понад 51 млн грн. У нас з’явилася додаткова можливість придбати необхідне обладнання, медикаменти для надання невідкладної допомоги. Також збільшити оплату праці медичним працівникам. В середньому фінансування в Центрах збільшилося на 10-30%», – розповіла Світлана Макарова.

За її словами, в питанні укладення декларацій найбільш активні батьки дітей до 5 років і люди старшого віку. Найменш – група населення у віці від 18 до 40 років.

Директор департаменту закликала маріупольців не зволікати з вибором лікаря. Згідно з реформою охорони здоров’я, в 2019 році медустанови будуть отримувати державне фінансування за принципом «гроші ходять за пацієнтом». Відповідно для того, щоб медичний заклад міг розвиватися і надавати послуги якісно – необхідно якомога більше зареєстрованих пацієнтів.

Крім того, Центри первинної медико-санітарної допомоги в цьому році переходять на електронний документообіг.

«На початку цього року в паперовому рецепті потрібно вказувати номер амбулаторної карти. З 1 квітня паперового варіанту рецепту не передбачається. Введуть електронний варіант. Ми фізично не зможемо його виписати незадекларованим пацієнтам», – каже головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги №2 Тетяна Душа.

Відзначимо, підписати декларацію можна в будь-якому Центрі в будні дні, а також в суботу – з 8.00 до 16.00.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *