Громадськість Костянтинівки прагне до створення ОТГ

Костянтинівка – місто обласного значення, яке може скористатись спрощеною процедурою створення ОТГ шляхом приєднання суміжних сільських територій. Про це повідомляє Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою».

Першою в Костянтинівському районі об’єдналась Іллінівська сільська ОТГ. Решта території району має увійти до складу двох міських ОТГ – Костянтинівської та Дружківської.

Процеси децентралізації в Костянтинівці та районі поки не активні. Місто вже намагалось розпочати процедуру об’єднання, розіслали запрошення всім сільським радам, які за Перспективним планом мають увійти до складу громади, але відповідь надала лише Іванопільська сільська рада.

Новодмитрівка, яка має стати частиною Костянтинівської ОТГ, хотіла не об’єднуватись з містом, а створити з сусідами окрему сільську громаду. Такої громади нема в діючому перспективному плані формування ОТГ Донецької області. А це означає, щоб розраховувати на призначення перших виборів, сільській громаді треба спочатку довести свою спроможність та дочекатись змін у Перспективному плані.

Активні жителі Костянтинівки вирішили не чекати, поки місцева влада знов активізує процеси децентралізації. Вони зацікавились, чи є така можливість, щоб створення ОТГ ініціювала саме громадськість. Із цим запитанням Віолетта Суханова, голова ГО «Відродження та розбудова м.Костянтинівка», звернулась за консультацією до Донецького ЦРМС. Пояснення надав Максим Ткач, радник з питань децентралізації. Щоб громадськість мала можливість ініціювати процес створення об’єднаної громади, має бути врегульований певний порядок розгляду місцевих ініціатив.

Для цього міська рада повинна затвердити або Положення про місцеві ініціативи, або прописати цей порядок у Статуті міста. Як тільки процедура буде прописана та затверджена сесійним рішенням, громадськість зможе виходити з різними ініціативами. У тому числі ініціювати початок створення ОТГ.

Громадська організація вже розпочала роботу над розробкою Статуту Костянтинівки. До речі, серед тих об’єднаних громад, які вже утворились у Донецькій області, поки не було прикладу, коли процедуру ініціювали активні жителі міста.

За інформацією Донецького ЦРМС

 

1 КОМЕНТАР

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут