Водозабезпечення Новолуганського відновлять завдяки новому обладнанню від ЮНІСЕФ

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) забезпечив постачання п’яти насосів для встановлення на Новолуганській фільтрувальній станції поблизу лінії розмежування в Бахмутському районі. Минулого тижня ЮНІСЕФ у партнерстві з Прем’єр Уржанс Інтернасьональ передав нове обладнання комунальному підприємству «Вода Донбасу». 

Як поінформували у прес-службі ЮНІСЕФ, вартість обладнання склала понад 800 тисяч гривень. Фінансування стало можливим за підтримки уряду Німеччини через німецький Банк розвитку KfW. Завдяки новим насосам майже 3,5 тисячі мешканців ураженого конфліктом району зможуть отримувати безперебійнє водопостачання.

Загалом проект міжнародних партнерів за час своєї реалізації охопив більше 30 тисяч мешканців Донецької області – у Бахмутському, Ясинуватському та Костянтинівському районах. Зокрема було встановлено водоочисні системи та відремонтовано санітарно-гігієнічні приміщення у семи лікарнях. Також проект допоміг обладнати п’ять свердловин із заміною водогонів.

«Доступ до води є життєво необхідним для мешканців Новолуганського. Ми щиро вдячні ЮНІСЕФ, німецькому Банку розвитку KfW та «Прем’єр Уржанс Інтернасьональ» за допомогу у відновленні системи водопостачання», – прокоментував голова селищної ради Новолуганського Бахмутського району Костянтин Саркізов.

«Доступ до чистої питної води та можливість отримувати якісні медичні послуги залишаються нагальними проблемними питаннями для мешканців Донбасу, що проживають близько до лінії зіткнення, – заявив голова зонального офісу ЮНІСЕФ Раміз Бехбудов. – Спроможність ЮНІСЕФ разом із партнерами змінювати умови життя на краще демонструється довгостроковими програмами з підтримки та розвитку сфери водопостачання, санітарії та гігієни в уражених конфліктом громадах. Без плідної співпраці з місцевою  владою, така підтримка була би не можлива».

«В умовах довготривалого конфлікту доступ до об’єктів водної інфраструктури серед населення, що проживає вздовж лінії зіткнення, набуває вкрай важливого значення. «Прем’єр Уржанс Інтернасьональ» продовжує забезпечувати доступом до води людей, що  проживають у складних обставинах на Сході України», – зазначив Брійо Ле Мерль, голова місії неурядової організації «Прем’єр Уржанс Інтернасьональ» в Україні.

«Комунальне підприємство «Вода Донбасу» вдячне за надану можливість покращити умови об’єктів водної інфраструктури для мешканців Новолуганського. Відтепер кілька тисяч людей отримають доступ до однієї з базових потреб людини – води», – відзначив менеджер Новолуганської ділянки ДП «Вода Донбасу» Олексій Левченко.

Наша довідка. Дитячий фонд  ООН (ЮНІСЕФ) у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля підтримки доступу до освіти, безпечної питної води та сталого середовища, охорони здоров’я матері й дитини, соціальної інклюзії, а також захисту прав дітей.

 «Прем’єр Уржанс Інтернасьональ» є неприбутковою, аполітичною та нерелігійною міжнародною неурядовою організацією, яка допомагає цивільному населенню, що стало об’єктом маргіналізації або припинило брати участь у житті суспільства внаслідок природного лиха, війни чи економічної катастрофи. Проекти організації реалізовуються у 22 країнах 2650 місцевими працівниками, 200 працівниками з-за кордону та 70 працівниками головного офісу.

Олена ГЕНШЛЕР

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут