Сб. Січ 28th, 2023

У Краматорську розпочато реконструкцію бульвару Машинобудівників, спорудженого у 1968 році до 100-річчя від заснування міста. Це перша реконструкція бульвару за 52 роки його існування. До кінця року ремонт проведуть на ділянці від проспекту Миру до вулиці Паркової. Фінансування робіт відбувається за рахунок міського бюджету.

Буде здійсненний благоустрій скверу. На бульварі оновлять існуючі зелені насадження, розіб’ють клумби, проведуть повну заміну полотна пішохідної зони, установлять лави, урни та світильники зовнішнього освітлення. Також бульвар прикрасять декілька скульптурних груп. Які саме скульптури будуть розміщені, наразі ще остаточно не вирішено – дискусії з дизайнерами та громадськістю тривають.

Найближчим часом виконавці робіт демонтують бордюрний камінь та дорожні плити, спиляють старі та аварійні дерева – переважно – це тополі. Замість видалених дерев до кінця року буде висаджено бузину, клени, декілька різновидів ялівцю, черемху, барбарис та інші рослини – всього декілька сотень дерев та кущів.

Поетапна реконструкція бульвару, від його початку на вулиці Дружби до закінчення на вулиці Південній, після повного її завершення, буде розподілена на три тематичні зони, що будуть мати три різновиди дизайнерських рішень.

Перша частина бульвару, яка знаходиться поміж вулицями Дружби та проспектом Миру, визнана історичною зоною. Ця частина бульвару Машинобудівників була вулицею починаючи з 1930-х років і до моменту створення бульвару в 1968 році, та мала тоді назву вулиці Паризької Комуни. Відповідні дизайнерські рішення врахують особливості архітектури старого кварталу та будуть стилізовані під відповідний історичний період.

Друга ділянка бульвару Машинобудівників отримала умовну назву «Адміністративна», саме її реконструюють у 2020 році. Фактично, вона є «воротами» в місто як для його гостей, так і для краматорців, які приїздять сюди автобусами. На цій частині бульвару, що знаходиться між проспектом Миру та вулицею Парковою, розташовані автовокзал (побудований у 1967 році) та Краматорська державна податкова інспекція. Дизайнерські рішення, що будуть реалізовані під час реконструкції бульвару, також враховуватимуть специфіку цього відрізку.

Третя частина бульвару, що знаходиться поміж вулицями Парковій та Південній, отримала умовну назву «Студентська». Це справжнє студентське містечко. Тут розташовані три вищі навчальні заклади та два коледжі: Донбаська державна машинобудівна академія; Донецький національний медичний університет; Донбаський інститут техніки та менеджменту; Технологічний коледж та Комерційний коледж Донецького торгівельного університету. Під час проектування реконструкції «Студентської» ділянки бульвару дизайнери беруть до уваги її молодіжну специфіку.

 

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *