Чт. Лют 2nd, 2023

На Донеччині піротехніки передали місцевим органам влади 42 га території сільгоспугідь, очищених від вибухонебезпечних предметів на місці ліквідації надзвичайної ситуації.

У листопаді 2017 року біля смт Ольгинка Волноваського району Донецької області місцеві мешканці виявили у полі застарілі боєприпаси. До місця події було направлено фахівців піротехнічного розрахунку, які встановили, що виявлені снаряди – лише незначна частина складу боєприпасів часів Другої світової війни. Протоколом комісії ТЕБ та НС ситуацію, яка склалась на території Ольгинської селищної ради, було класифіковано як надзвичайну ситуацію техногенного характеру місцевого рівня. Площа забрудненої ділянки склала 84 га території сільськогосподарського призначення. До проведення робіт з очищення території від вибухонебезпечних предметів були залучені піротехніки Головного управління ДСНС України у Донецькій області. Вони почали здійснювати комплекс заходів щодо очищення від вибухонебезпечних предметів території біля залізничної колії поблизу смт Ольгинка відповідно до міжнародних стандартів протимінної діяльності ІMAS.

Вже протягом майже 3 років тривають роботи з ліквідації складу боєприпасів часів ІІ Світової війни. Піротехнічні розрахунки Головного управління ДСНС України у Донецькій області день-у-день проводили роботи щодо виявлення, вилучення та знищення боєприпасів часів Другої світової війни. Роботи проводяться у тому числі і з залученням спеціальної інженерної техніки, адже більша частина вибухонебезпечних предметів залягає на глибині понад 3 м. Фахівці піротехнічних робіт виявляють, вилучають та знищують артилерійські снаряди калібром 76 мм, 210 мм, та інші вибухонебезпечні предмети.

З моменту виявлення складу боєприпасів та на період ліквідації надзвичайної ситуації, використання території сільгосподарчого призначення було обмежене з метою недопущення можливих нещасних випадків. 1 червня піротехніки передали місцевим органам влади 42 га очищеної від вибухонебезпечних предметів території на місці ліквідації надзвичайної ситуації. Всього на даній ділянці було вилучено 1824 вибухонебезпечних предметів. Відтепер дана територія може бути використана для проведення сільгосподарчих робіт.

Варто зазначити, що ліквідація складу боєприпасів часів ІІ Світової війни в смт Ольгинка триває. На піротехніків Головного управління ще чекає значний обсяг робіт. Факт виявлення боєприпасів часів II Світової війни свідчить про те, що очищення території Донецької області від вибухонебезпечних предметів триватиме ще довго. Адже загрозу становлять не лише сучасні снаряди, але й залишки минулих бойових дій.

 

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *