Чт. Лют 2nd, 2023

Цього тижня «зелені кімнати» запрацювали у Слов’янську та Дружківці. Поліцейські взяли на озброєння європейський досвід роботи, щоб забезпечити ефективний правовий та психологічний захист дітей під час слідчих процесів. Про це повідомили у відділі комунікації ГУ Національної поліції в Донецькій області.

Проєкт реалізовано завдяки співпраці поліції Донеччини з громадською організацією «Нова Дружківка» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Відтепер процедура опитування дітей та проведення слідчих дій стане зручнішою – умови в новостворених приміщеннях сприятимуть забезпеченню законності, гуманності та ефективності кожного рішення, прийнятого щодо неповнолітніх.

Головною метою створення і функціонування таких кімнат є соціальний і правовий захист дітей, виявлення та документування злочинів, скоєних дітьми чи проти них. Також цей простір може бути використано для проведення заходів щодо психологічної профілактики та корекції відхилень у поведінці неповнолітніх.

Організація роботи здійснюватиметься на основі індивідуального підходу до кожної дитини.

«Зелена кімната» представляє собою два суміжних приміщення. В одному з них облаштовано ігровий зал, де з дитиною працюватиме психолог чи медик, інше призначено для спостереження, де перебуватимуть слідчий та інші працівники поліції. Кімнати розділено дзеркальним склом, за яким дитина не бачить правоохоронців. Завдяки спеціальним методикам роботи та комфортним умовам мінімізується стрес та переживання дитини під час перебування в поліції.

У травні поточного року п’ять «зелених кімнат» запрацювали у всіх територіальних поліцейських підрозділах Маріуполя. Робота у напрямку створення аналогічних просторів для роботи з неповнолітніми триває.

 

 

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *